Спортните новини: Днес (1) | Вчера (6)
Първият му мач бе срещу Ботев, след това игра за "канарите", а днес записва юбилей
Автор: Екип Plovdiv24.bg 13:00 / 22.05.2024Коментари (0)2613
Новакът Крумовград ще опита да продължи днес уникалната си серия от 15 поредни шампионатни срещи без загуба. Воденият от Станислав Генчев тим приема Левски от 16,00 часа на базата на Ботев в квартал "Коматево".

Двубоят ще е специален за вратаря на домакините Янко Георгиев. Той ще запише мач номер 200 в Първа лига. Дебютът му в елита бе на 15 март 2013 година в мача Черноморец – Ботев Пд 1:2, като тогава пази за "акулите“.

След това кариерата му премина през другия бургаски тим – Нефтохимик, Септември Сф, Ботев Пд и Пирин, преди да стигне до Крумовград. Следващата суха мрежа, която постигне, ще бъде 60-та за него в елита. През настоящия сезон той не позволи да му вкарат гол в цели 10 срещи. Така изравни върховото си постижение по този показател от сезон 2021/22. Тогава записа 10 сухи мрежи като страж на "орлетата“ от Пирин.