Дисциплинарната комисия към БФС обяви наказанията след 34 кръг на Първа лига.

По традиция от родната футболна централа глобиха Ботев, като санкцията е в размер на 3000 лева.

Капитанът на тима в мача със Славия - Лъчезар Балтанов, е наказан за един мач, заради натрупани жълти картони.

Ето и решението:

За обидни и нецензурни скандирания, на основание чл.37, ал.1, т.26, б. Б от ДП /2023/2024/ – ДК наказва ПФК "Ботев" гр. Пловдив с имуществена санкция в размер на 3000 лева.