Дисциплинарната комисия към БФС обяви наказанията след поредния кръг в Първа лига.
Локомотив (Пловдив) ще бъде без Димитър Илиев и Кристиян Пешов за визитата на Лудогорец, като двамата са наказани за натрупани картони.
От родната футболна централа не пропуснаха да наложат глоби заради "черно-белите" и "сините" привърженици:
За нерегламентирано използване на факли, на основание чл.37, ал.1, т.22.2, б. А от ДП /2023/2024/ – ДК наказва ПФК "Локомотив" гр. Пловдив с имуществена санкция в размер на 300 лева.
За хвърлена факла на терена, на основание чл.37, ал.1, т.4, б. А, предложение 1 от ДП /2023-2024/, ДК наказва ПФК "Локомотив" гр. Пловдив с имуществена санкция в размер на 1000 лева.
За използване на факли и димки довели до спиране на играта, на основание чл.37, ал.1, т.22.2, б. З от ДП /2023/2024/ – ДК наказва ПФК "Локомотив" гр. Пловдив с имуществена санкция в размер на 1000 лева.
За обидни и нецензурни скандирания, на основание чл.37, ал.1, т.26, б. А от ДП /2023/2024/ – ДК наказва ПФК "Локомотив" гр. Пловдив с имуществена санкция в размер на 2000 лева.
За нерегламентирано използване на димки, на основание чл.37, ал.1, т.22.2, б. А от ДП /2023/2024/ – ДК наказва ПФК "Левски" гр. София с имуществена санкция в размер на 300 лева.
За хвърлени предмети, на основание чл.37, ал.1, т.4, б. А, предложение 1 от ДП /2023-2024/, ДК наказва ПФК "Левски" гр. София с имуществена санкция в размер на 1000 лева.
За обидни и нецензурни скандирания, на основание чл.37, ал.1, т.26, б. А от ДП /2023/2024/ – ДК наказва ПФК "Левски" гр. София с имуществена санкция в размер на 2000 лева.
Димитър Илиев