Спортните новини: Днес (0) | Вчера (25)
След гол в 94 минута и дузпи: Георги Онов изведе Академик на финал
Автор: Екип Plovdiv24.bg 10:34 / 09.05.2024Коментари (0)1577
©
На първи финал в своята 75-годишна история се класира Академик (Свищов), след като победи на дузпи Несебър в полуфинален мач от надпреварата за Купата на Аматьорската лига, игран в Стара Загора.

Под проливния дъжд на стадион "Локомотив“ възпитаниците на бившия треньор на Ботев (Пловдив) - Георги Онов, водеха на Несебър с 2:0, но "делфините" стигнаха до равенството и победителят бе решен след изпълнение на дузпи.

В 27-та минута Момчил Емилев откри резултата за Академик, а в 62-ата минута юношата на "канарчетата" Андрей Цой покачи на 2:0.

В 66-ата минута вратарят на отбора от Свищов бе изгонен с червен картон, което доведе до принудителна промяна в състава.

5 минути по-късно Венци Христов намали, а дълбоко в добавеното време Стоянчо Велинов изравни, пращайки мача в изпълнение на дузпи.

При 11-метровите удари "делфините" пропуснаха веднъж, докато "академиците" бяха безпогрешни от бялата точка.

Другият финалист ще бъде определен от срещата Фратрия (Варна) - Вихрен (Сандански), която е насрочена за 14 май в Дряново.