Спортните новини: Днес (19) | Вчера (8)
Маричанки тръгнаха ден по-рано за реванша в Кипър
Автор: Екип Plovdiv24.bg 17:09 / 15.10.2010Коментари (1)1113
С полет рано тази сутрин волейболистките на "Марица" оттеляха за Кипър за мача си реванш срещу "Аполон" от европейския клубен турнир "Чалъндж къп". В самолета за Лимасол се качи група от 17 състезателки, треньори и спортно-технически екип.

Пловдивчанки тръгнаха с ден по-рано за Острова на Афродита, за да могат по-добре да се адаптират към обстановката в местната спортна зала в Лимасол и да се аклиматизират към по-топлото там време. Тимът ще направи на кипърска земя няколко тренировки.

"Тръгваме в добро настроение. Отиваме, бием, елиминираме ги и се връщаме", коментира новият мениджър на жълто-сините Борис Халачев преди заминаването на отбора за Кипър.

Маричанки задължително трябва да спечелят мача си в Лимасол, независимо с какъв резултат, за да се надяват на златен гейм, който да реши крайния победител.

В първия двубой пловдивчанки загубиха нещастно с 1:3, въпреки че във всички геймове бяха много близо до победата. Мачът-реванш между двата отбора е в неделя вечер.

От болки в коляното продължава да се оплаква титулярката Марина Ковачева, която бе топреализаторка с 15 точки в първия мач в Габрово. Лекарският екип прави всичко възможно да я възстанови напълно до мача.

След медицински преглед се установи, че 23-годишният диагонал има леко възпаление на кръстна връзка, от където идва болката.

Посрещачката Диана Малинова обаче вече е излекува напълно контузията си в рамото.