Спортните новини: Днес (0) | Вчера (21)
Марица изпуска Аполон в Габрово, пада с 1:3
Автор: Екип Plovdiv24.bg 19:21 / 09.10.2010Коментари (0)2323
Волейболистките на Марица (Пловдив) изпуснаха да победят кипърския Аполон и паднаха с 1:3 в първия мач между двата отбора от европейския клубен турнир за "Чалъндж къп" в спортна зала "Орловец" в Габрово днес, предаде репортер на Plovdiv24.bg.

Маричанки трябва само да съжаляват, че бяха много близо до успех във всички геймове, който обаче все им се изплъзваше в последния момент.

Гостенките от Лимасол се оказаха костелив орех и много качествен отбор. Въпреки очакванията, че ще излязат стъписани пред ентусиазираните трибуни в зала "Орловец", те се представиха на доста добро ниво.

Пловдивчанки бяха напълно равностойни на кипърки през цялата среща, но спортният шанс този път обърна гръб на българките.

Волейболистките на Марица започнаха ударно мача и през целия първи гейм водеха в резултата - 7:6, 12:10 и 19:17, за да затворят частта с 25:22.

Вторият гейм бе напълно равностоен и вървеше точка за точка до 20:20. После леко отпускане в редиците на Марица позволи на гостенките от Кипър за дръпнат в резултата и докато домакините се усетят Аполон взе частта с 25:21 за 1:1.

В третата част упражнението се повтори. Кипърки отново поведоха в резултата с 8:3 и 10:4 и 14:11, но маричанки намериха сили и воля да изравнят за 16:16 и 23:23.

Последва техническо прекъсване за Аполон, което извади от ритъм пловдивчанки. Това използваха гостенките, които на бърза ръка измъкнаха 2 поредни точки за победата в гейма с 25: 23.

Волейболистките на Марица се стегнаха в ІV гейм и очевидно бяха решени на всичко, за да спечелят частта, да изравнят резултата и да доведат нещата поне до тайбрек.
Маричанки водеха почти през цялата част с 3-4 точки и точно, когато всички очакваха да натиснат и да дръпнат, те допуснаха изравняване за 17:17. Това като че ли наля олово в краката на жълто-сините от Пловдив и те не успяха да устискат и този гейм - 23:25, с които изпуснаха и мача.
Топреализаторка на мача стана лидерката на Аполон - Ваня Соколова с 24 точки.

За Марица Марина Ковачева направи 15 точки, а капитанката на пловдивчанки Ани Маринова- Радичева добави 14 точки.
Реваншът в Кипър е след седмица. Маричанки задължително трябва да спечелят мача си в Лимасол, независимо с какъв резултат, за да се надяват на златен гейм, който да реши крайния победител.

Снимки от драматичния двубой, можете да видите единствено в Plovdiv24.bg,  в приложената към новината галерия!

Марица (Пловдив): Цветелина Николова, Марина Ковачева, Диана Малинова, Ана Радичева, Борислава Янкова, Мария Димитрова, либеро Ивелина Монова, Ралица Камбурова, Бояна Андреева, Мира Тодорова, старши треньор Иван Петков

Аполон (Лимасол): Татяна Тимохова, Илияна Гочева, Ваня Соколова, Славка Узунова, Светлана Стоянова, София Манитару, либеро Евели Стефану, Параскевула Йоаниду, Сара Старовлах, старши треньор Димитър Лечев-Джони