Бивш играч на Локо герой за Таджикистан в Купата на Азия
Автор: Георги Куситасев 19:33 / 22.01.2024Коментари (0)2229
© Facebook: AFC Asian Cup
Таджикистан се класира за плейофите в турнира за Купата на Азия по футбол след победа с 2:1 срещу Ливан в трета и последна среща и за двата тима от груповата на турнира.

Мачът се игра на стадион "Ал Тумама" в Доха, Катар.

Шервони Мабатшоев откри резултата в края на първото полувреме за таджиките, но попадението беше отменено поради засада от ВАР.

Басел Закария Жради от Ливан отбеляза в 47-ата, давайки аванс на тима от Близкия Изток.

Само 9 минути по-късно обаче Касем Ел Зен получи директен червен картон, оставяйки Ливан с човек по-малко.

Последва нов отменен гол за Таджикистан - този път на Джалилов в 70-ата. Това не отказа средноазиатския тим, който изравни чрез играча на ЦСКА 1948 Парвиз Умарбаев в 80-ата.

Победата осигури Нуридин Хамрокулов с гол във втората минута на даденото от съдията продължение на срещата.

С успеха тажиките стигнаха елиминациите като втори отбор от група "А". Те събраха 4 точки. Ливан са последни в този поток, завършвайки само с 1 точка.