Пловдивските Ботев и Локомотив отнесоха сходни санкции след 9-ия кръг в Първа лига. Двата клуба бяха наказани за провинения на своите привърженици.

"Канарчетата" са глобени с 2000 лева за обидни скандирания на мача с Лудогорец в Разград.

От своя страна "черно-белите" са санкционирани с 2300 лева за бомбички, факли и димки, както и да възстановят щетите на стадион "Ивайло" във Велико Търново.

Ето и пълното решение:

За обидни и нецензурни скандирания, на основание чл.37, ал.1, т.26, б. А от ДП /2023/2024/ – ДК наказва ПФК "Ботев" гр. Пловдив с имуществена санкция в размер на 2000 лева.

За нерегламентирано използване на факли и димки, на основание чл.37, ал.1, т.22.2, б. А от ДП /2023/2024/ – ДК наказва ПФК "Локомотив" гр. Пловдив с имуществена санкция в размер на 300 лева.

За възпламеняване на бомбички, на основание чл.37, ал.1, т.22.2, б. В от ДП /2023/2024/ – ДК наказва  ПФК "Локомотив" гр. Пловдив с имуществена санкция в размер на 2000 лева.

ДК задължава ПФК "Локомотив" гр. Пловдив да възстанови щетите на стадион "Ивайло" гр. Велико Търново съгласно чл.38, ал.1 от ДП /2023/2024/.