Спартак бие с 1:0 в последната лятна контрола
Автор: Екип Plovdiv24.bg 14:12 / 24.07.2010Коментари (4)2109
Спартак спечели с 1:0 последната си лятна контрола. Пловдивчани удариха  Димитровград с гол на Йордан Христов. Халфът вкара със зверски шут под напречната греда след пас на Асен Вълчев в 55-ата минута. Синьо-белите доминираха в жегата на стадион "Тодор Диев". Вратарят на Димитровград спаси сигурен гол след удар на Георги Стоянов в 61-ата минута. Малко преди края стражът на гостите отрази и тупалка на Бахчевански след пробив по дясното крило и шут в близкия ъгъл. Васил Стефанов стреля с левачката край горния десен ъгъл в началото на второто полувреме. Мекиков и Димов изтърваха изгодни положения през второто полувреме.

Чипчев би с глава край горния лав ъгъл в началото на мача. Контра в 12-ата минута завърши със слаб удар на Филип Чипчев. Малко след това коварен шут на Васко Стефанов от 20-на метра профуча край лявата греда. После в меле Чипчев не успя да вкара. Спартаклии притежаваха топката поне на 80 процента, но рядко шутираха в очертанията на вратата. Васил Стефанов пробва нов удар от далечно разстояние, но не успя. В 37-ата минута бе най-чистото положение преди почивката. При контра на Димитровград Петър Станев - Царицата изскочи сам в пеналта, но вратарят Стефан Стойчев - Вутата спаси головия му удар.

Спартак - Димитровград 1:0
Голмайстори: 1:0 - Йордан Христов 55
Спартак: Стойчев (46-Цв.Тодоров), К.Апостолов (67-Бахчевански), Т.Симеонов (46-Григоров), Вълчев, Димов, В. Стефанов (54-Андреев), Мекиков (77-Славов), Й. Христов (73-Кордов), М.Стефанов (46-Г.Стоянов, 66-Д.Генчев), Чипчев (60-Лупов), Коларов (46-Д.Минев)
Димитровград: Иванов, Камов (73-Андонов), Ангелов, Делчев (56-Мангелов), Хаджистоянов, Валентинов, Сантов (65-Харлов), Реджеб (61-Хр.Димитров), Митев -(72-Ст.Стоянов), Папазов (54-Т.Иванов), П.Станев
Главен съдия: Красимир Попов