Марица пропусна да направи решителна крачка към баража за елита
Автор: Стойчо Генов 16:21 / 12.05.2023Коментари (0)2584
© ФК Марица
Отборът на Марица (Пловдив) пропусна да направи решителна крачка към участие в баража за Първа лига. Жълто-сините отстъпиха на прекия си конкурент Спортист (Своге) с 0:2 като гости в дербито от 30-ия кръг на Втора лига.

Георги Николов (13) и Илия Русенов (38-дузпа) бяха точни за домакините.

По този начин възпитаниците на треньора Николай Димитров останаха на 6-о място във временното класиране с актив от 44 точки, а тимът от Своге е четвърти с 47 т. В Първа лига директно влизат първите два отбора, а третият играе бараж. В челните позиции обаче са дублиращите отбори на ЦСКА 1948 и Лудогорец, които нямат право на промоция в елита.

Домакините откриха резултата в 13-ата минута след шокираща грешка на Саломон Джеймс. Нигериецът овладя топката в собственото си наказателно поле, но учудващо подаде към Георги Николов, който веднага се възползва от подаръка и направи 1:0.

В 37-ата минута голмайсторът на Спортист беше фаулиран в наказателното поле от Йордан Пейчинов и реферът отсъди дузпа. Тя бе реализирана от Илия Русинов за 2:0.

В последната минута на двубоя дойде най-красивото положение за пловдивчани. След центриране от левия фланг Веселин Марчев овладя топката и шутира със задна ножица, но вратарят на Спортист изби в корнер.

В добавеното време пък влезлият на смяна Георги Трифонов засече с глава центриране на Димитър Аврамов, но топката срещна напречната греда.