Марица с очаквана домакинска победа над Добруджа
Автор: Екип Plovdiv24.bg 12:10 / 09.04.2023Коментари (0)1297
© ФК Марица
Марица постигна очакван успех над Добруджа в домакинския си мач от 25-ия кръг на Втора лига. Пловдивчани надделяха с 2:1.

Жълто-сините откриха резултата в 16-ата минута, когато капитанът Валери Домовчийски изпълни перфектно свободен удар и прати топката в мрежата - 1:0.

В 34-ата минута липса на концентрация в отбраната на пловдивчани доведе до опасност, завършила с хубав удар на състезател на гостите, който срещна гредата, а при добавката Илия Николов спаси виртуозно.

Малко след това се стигна до куриозна ситуация. Станислав Маламов пресира вратаря на гостите Христо Ковачев. Стражът сякаш игра с ръце извън наказателното поле, след което падна, а топката мина зад гърба му. Маламов с жест показа на съдията за неправомерни действия на вратаря, вместо да догони топката и да отбележи.

В 40-та минута гостите стигнаха до изравнителен гол при второто си чисто положение. Петко Цанков успя да реализира и зарадва съотборниците си - 1:1.

В 66-ата минута Соломон Джеймс хитро изведе Веселин Марчев в изгодна позиция по левия фланг. Бързоногият футболист намери с успореден пас нахлуващия отдясно Симеон Вешев, който с диагонален удар простреля вратаря на Добруджа за крайното 2:1.

Марица заема 9-то място в класирането с актив от 35 точки, колкото имат Дунав и Беласица на предходните две места.

В четвъртък, 13 април, възпитаниците на треньора Николай Димитров гостуват на ФК Крумовград.