Спортните новини: Днес (8) | Вчера (27)
Спартак победи дубъла на Ботев в "Коматево"
Автор: Екип Plovdiv24.bg 12:28 / 15.01.2023Коментари (0)1650
©
Дублиращият отбор на Ботев (Пловдив), който играе във Втора лига, загуби от третодивизионния Спартак (Пловдив) с 1:2 в контролна среща, която се игра на базата в "Коматево".

И трите попадения в мача паднаха през първата част. В 10-ата минута Пламен Цончев центрира отдясно, а Никола Гелин засече с глава в мрежата за 1:0.

Само няколко минути по-късно нападателят бе заменен заради травма, а с неговата смяна нападението на Ботев загуби остротата си. В 25-ата минута Васил Стойчев изравни след добавка от близка дистанция.

В самия край на първата част "гладиаторите" получиха дузпа, която бе реализирана от Кирил Георгиев. След почивката липсваха головите положения, като единствено може да се отличи удар в напречната греда от Ангел Генчев по посока вратата на Ботев.