Спортните новини: Днес (7) | Вчера (18)
Швейцария стартира с минимален успех на световното в Катар
Автор: Екип Plovdiv24.bg 15:11 / 24.11.2022Коментари (0)838
©
Швейцария победи Камерун с 1:0 в мач от група "G" на световното първенство по футбол в Катар. На стадион "Ал Жануб“ футболистите на Мурат Якин нанесоха своя удар в началото на втората част, когато Бреел Емболо бе точен след асистенция на Джердан Шакири.

Първата интересна ситуация в срещата се откри пред африканците. В 10-ата минута Брайън Мбемо се измъкна от защитата на Швейцария и стреля, но Ян Зомер спаси. При добавката Токо Екамби от няколко метра стреля край целта.

"Кръстоносците“ отговориха с добра атака, която трябваше да бъде завършена от Емболо, но му бе вдигната засада.  Камерун веднага отвърна с възможност пред Зомер, който отрази удар на Ерик-Максим Чупо-Мотинг.

В 30-ата минута Мартин Хонгла получи отлична възможност да изведе Камерун напред в резултата, но диагоналният му изстрел бе париран от швейцарския страж. Секунди по-късно и Токо Екамби не успя да преодолее Зомер.

В добавеното време Мануел Аканджи засече центриране от корнер, но топката премина встрани от вратата.

Три минути след подновяването на играта Швейцария поведе в резултата. Джердан Шакири центрира отдясно по земя към точката на дузпата, където Бреел Емболо бе оставен непокрит и с плътен удар не остави шанс на Андре Онана.

В 57-ата минута Чупо-Мотинг финтира Аканджи и от самата аутлиния се опита да преодолее Зомер, но вратарят за пореден път се справи.

В 66-ата минута Румен Варгас получи пас в наказателното поле от Шакири и веднага отправи удар, но Онана майсторски отрази.

Резервата Харис Сеферович можеше да направи победата на Швейцария по-убедителна в петата минута от добавеното, но пробивът му завърши с изстрел, който бе спрян от защитник пред голлинията.