Спартак най-после изкова първа победа за сезона
Автор: Екип Plovdiv24.bg 09:17 / 05.09.2022Коментари (0)1134
©
Спартак (Пловдив) най-после изкова първата си победа през настоящия сезон в Трета лига - Югоизточна група. Синьо-белите надиграха Димитровград с 3:0 в двубой от петия кръг.

Срещата започна с 30 минути закъснение, след като определеният главен съдия Димо Димов попадна в адска тапа на магистрала "Тракия" заради катастрофа с тир и се наложи бърза реакция на БФС и смяна на съдиите. Така първоначално определеният за 4-ти съдия Николай Запрянов бе главен рефер на мача, а за помощници бяха назначени Месут Ахмедов и Крум Апостолов.

Спартак поведе две минути преди почивката. Александър Стойчев нахлу отдясно и центрира, а Даниел Спасов с летящ плонж засече топката с глава за 1:0.

Половин час преди края домакините останаха с човек по-малко, след като Николай Георгиев спъна откъсващ се играч на Димитровград пред наказателното поле и получи директен червен картон.

В 83-ата минута обаче гостите също останаха в намален състав. Георги Лазаров се откъсна сам срещу вратаря, но бе също съборен пред пеналта. Мирослав Радев изпълни по перфектен начин отсъдения фаул и направи резултата 2:0.

В 90-ата минута Спартак получи право да изпълни и дузпа, а зад бялата точка застана капитанът Кирил Георгиев, който оформи крайното 3:0.

Така възпитаниците на треньора Данаил Бачков имат вече 6 точки и заемат 11-о място в класирането. В следващия кръг Спартак гостува на Берое II.