Марица изпусна страшно много положения в Русе
Автор: Екип Plovdiv24.bg 09:41 / 31.07.2022Коментари (0)2201
© ФК Марица
Марица (Пловдив) загуби гостуването си на Дунав с 2:1. Срещата в Русе бе от 3-ия кръг от шампионата във Втора лига. Русенци отново демонстрираха добро отношение и уважение към пловдивския клуб, а многобройната публика на градския стадион създаде истинска футболна атмосфера. Двата отбора изиграха качествен, оспорван двубой, с доста положения и интересни моменти.

През първото полувреме маричани имаха превъзходство, но първи до гол стигнаха русенци. В 11-ата минута след контраатака и центриране от фланга Мартин Петков се извиси в наказателното поле и отбеляза за 1:0, въпреки че вратарят Илия Николов бе близо до това да предотврати попадението.

Още преди гола Симеон Вешев пропусна да даде преднина на Марица, след като нахлу диагонално от фланга към наказателното поле и можеше да стреля, но избра да центрира. Петър Атанасов имаше няколко възможности за гол през първото полувреме, но не съумя да ги реализира. В първата от тях той излезе сам срещу вратаря, но не успя да нанесе добър голов удар с левия крак и вратарят на домакините отрази. Отново той отигра с пета пас на Станислав Маламов в наказателното поле, но прати топката право във вратаря.

Малко след това Валери Домовчийски също се озова сам срещу вратаря, но получи неудобна топка и в последствие стражът на Дунав се справи. Отново Петър Атанасов излезе очи в очи с Цветелин Енчев, но вместо да завърши, той реши да търси друго продължение на атаката и до гол не се стигна.

В продължението на първата част Димитър Аврамов напредна по крилото и даде хубав пас по земя към Станислав Маламов, който с удар в средата на вратата изравни, реализирайки своя втори гол през този сезон.

В 68-ата минута, след центриране от корнер, Илия Николов излезе за да улови, но не успя да го стори, а при втория си опит извърши нарушение и съдията отсъди дузпа. Наказателният удар бе реализиран от Йордан Димитров, който отново изведе Дунав напред.

Освен двата гола домакините имаха още две опасни ситуации, дошли също след центрирания. При първото топката излезе в аут, а при второто Кристиян Тасков уцели гредата. Мощните офанзивни състезатели на Дунав тормозеха "жълто-синята“ отбрана, но тя в общи линии успя да ги неутрализира с няколко изключения.

ДУНАВ: Цветелин Енчев, Диян Димов – капитан, Стоян Предев, Георги Вълчев, Мaртин Костадинов (Кристиян Тасков), Димитър Тодоров (Джан Хасан), Кристиан Върбанов (Василен Марков), Мартин Петков (Преслав Петков), Никола Колев, Йордан Димитров, Мирослав Будинов (Станислав Вълчев). Резерви: Винченцо Ангелов, Дани Братоев. Треньор: Мартин Цирков.

МАРИЦА: Илия Николов, Мартин Газиев (Йордан Пейчинов), Илиян Йорданов, Георги Иванов, Димитър Аврамов, Симеон Вешев, Станислав Маламов (Айкут Янъков), Христиан Димитров (Милен Танчев), Радослав Апостолов, Валери Домовчийски – капитан (Веселин Марчев), Петър Атанасов (Стефан Попов). Резерви: Петър Начев, Мартин Лазов. Треньор: Николай Димитров.