Мисията е изпълнена! Спартак Пловдив се върна в Трета лига!
Автор: Стойчо Генов 22:12 / 08.06.2022Коментари (0)3332
©
Спартак (Пловдив) изпълни мисията си през настоящия сезон и се върна по безапелационен начин в Трета лига. Това стана факт, след като синьо-белите разгромиха със 7:1 тима на Верея в бараж, игран пред над 500 зрители на стадион "Раковски".

"Гладиаторите" завършиха повече от успешно сезона, постигайки 31 победи от 31 мача, вкарвайки 157 гола и допускайки само 9.

В 23-ата минута Георги Лазаров откри резултата с удар под плонжа на вратаря на символичните домакини. В 42-ата минута отново младият нападател бе изведен от капитана Кирил Георгиев и успя да премине през вратаря на Верея и да вкара за 2:0.

В 59-ата Георги Лазаров вкара своя хеттрик, за да направи резултата класически. Само две минути по-късно Кирил Георгиев се разписа за 4:0, след като бе най-съобразителен в наказателното поле и успя да довкара избитата в наказателното поле топка.

С първото сериозно положение през второто полувреме Верея успя да върне едно попадение. Четвърт час преди края Доминик Дюлгерски направи резултата 5:1, а само 4 минути по- късно капитанът Кирил Георгиев бе спънат в наказателното поле и главният съдия Димо Димов отсъди дузпа, която капитанът хладнокръвно изпълни за 6:1.

В 88-ата минута Доминик Дюлгерски оформи крайното 7:1.