Спортните новини: Днес (27) | Вчера (21)
Бойко Борисов поведе ветераните на "Витоша" към трофей
Автор: Екип Plovdiv24.bg 12:13 / 08.04.2022Коментари (0)1337
©
Витоша (Бистрица) е първенец на зона “София" в републиканското първенство по футбол за ветерани, съобщи репортер на "Витоша нюз“. На финала Тигрите победиха трудно коравия тим на Пирин (Благоевград) с 3:1, предава "Витоша Нюз".

Това беше и своеобразно повторение на сблъсъка отпреди 2 години, когато премиерът Бойко Борисов блесна с феноменален гол от пряк свободен удар.

Този път "орлетата“ от Благоевград бяха лишени от най-голямата си звезда – Иван Цветков – Вуйчо Ваньо, който имаше служебни ангажименти и не можа да играе.

Отстъстваха още легендата Иво Андонов и скалата в отбрана Станислав Бачев. Въпреки кадровите проблеми възпитаниците на играещия треньор Иван Стойчев – Дофтора, се представиха много достойно и затрудниха доста фаворитите от Бистрица.

Домакините пък не можеха да разчитат на най-креативния си халф Светослав Петров, и това веднага оказа сериозно влияние.

Мачът започна с надмощие на Тигрите, а веднъж и напречната греда спаси противника от гол.

В 38-ата минута след центриране от корнер на Любомир Ангелов, Атанас Николов засече топката с глава и изненада вратаря Димчо Митов – 0:1!

Витоша реагира незабавно и успя да изравни 5 минути след почивката. Един от най-добрите на терена – Христо Йовов, сервира топката от фаул на главата на Николай Божов, който отклони в мрежата за 1:1.

В 50-ата минута пък Бижутера направи обрата пълен, оказвайки се на точното място на 3 метра от вратата – 2:1!

Оттук до края на срещата инициативата премина отново у Витоша. След час игра активният и напорист Божов сам си изработи гол за 3:1

С капитанската лента на бистричани излезе Бойко Борисов. Бившият премиер беше замесен в най-красивите моменти в мача. Този път той беше в ролята на плеймеъкър и подавач. В 63-ата минута Борисов технично, с пета, изведе Георги Пеев сам срещу вратаря на гостите Любо Манов. Стражът обаче се намеси хладнокръвно и спаси силния шут на бившия национал. Най-много аплодисменти обаче обра именно Бойко Борисов, който и през първото полувреме показа техника и поглед върху играта.

На трибуните бяха бившите национали Димитър Иванков и Георги Бонев.

Победителите и финалистите бяха наградени с купи от Зоналния съвет на БФС – София. Връчи ги легендата и шампион с 4 отобра Стефан Колев – Доктор Менгеле.

По пътя дотук Пирин елиминира Марек (2:0), Беласица (2:1) и Велбъжд (5:1).

Витоша (Бистрица) пък се справи с Искър (Нови Искър), Житен и Сливнишки герой (3:0, 4:1).

В следващата фаза Тигрите ще срещнат по жребий някой от победителите от останалите зони.

ВИТОША: Димчо Митов, Велизар Андонов, Николай Николов, Венцислав Бонев, Йордан Върбанов, Николай Христозов, Георги Пеев, Христо Йовов, Емил Гъргоров, Николай Божов, Бойко Борисов.

(Васил Василев, Росен Василев, Йордан Стоилов, Константин Николов, Мариян Германов, Господин Чанев, Гошо Гинчев, Николай Вучев, Борислав Георгиев)

Треньори: Славчо Галев, Николай Цанев

ПИРИН: Любомир Манов, Петър Кепов, Тодор Лулейски, Радослав Митревски, Димитър Коемджиев, Димитър Наков, Любомир Ангелов, Георги Даскалов, Атанас Николов, Атанас Топалов.