Спортните новини: Днес (0) | Вчера (21)
Марица е на финал за Купата на България
Автор: Екип Plovdiv24.bg 22:19 / 25.01.2022Коментари (0)897
©
Марица (Пловдив) си осигури възможността да защитава трофея си от волейболната Купа България във финалния мач този петък в Бургас. Действащите лауреатки не допуснаха изненада в днешния си полуфинал с гостуващия ЦСКА (София) и постигнаха успех с 3:0 (25:12, 25:16, 25:18) след 65 минути игра в пловдивската зала Сила. Съперник на Жълто-сините в битката за седмата им национална купа на 28 януари от 19:00 б.в. в бургаската зала Младост ще бъде отборът на ДКС Варна (Варна), който победи гостуващия Казанлък Волей (Казанлък) с 3:0 (25:22, 25:16, 25:20) в другия полуфинал тази вечер.

Шест поредни точки при сервиси на Александра Миланова донесоха предимство от 8:1 за пловдивчанки в началото на първия гейм. След още една серия от четири точки, вече със Силвана Чаушева зад линията за начален удар, момичетата на Борислав Крачанов дръпнаха с 13:3 и на практика предрешиха първата част. Пак Чаушева с директна точка от сервис донесе геймбол, който бе оползотворен за 25:12 след грешка на софиянки. ЦСКА подобри леко играта си в хода на втория гейм, но сервисите на домакините, особено на Кристина Гунчева и Александра Миланова, които направиха по два аса в тази част, отново затрудниха посрещането на гостенките и Марица безпроблемно удвои аванса си след 25:16. Третият гейм бе най-равностойният в мача. Все пак, надмощието на шампионките продължи през цялата част, а влязлата от ъгъла Ива Дудова затвори срещата с остър ас за 25:18.

Силвана Чаушева и Александра Миланова бяха най-резултатни в двубоя, съответно със 17 и 16 точки за Марица. Разпределителката Кристина Гунчева пък допринесе с четири от единадесетте аса за отбора.

Само една победа дели Марица от 10-а поредна шампионска титла
Девет маричанки попаднаха в разширения състав на България за Лига на нациите
Марица не даде гейм на ЦСКА в първия финален плейоф за титлата
ВК Марица: Да си приберем трофея обратно в Пловдив! Подкрепете ни!
Марица стартира с два поредни мача в Пловдив срещу ЦСКА финалния плейоф за титлата