Спортните новини: Днес (0) | Вчера (18)
Академик Пловдив грабна четвърта поредна победа в Балканската лига
Автор: Стойчо Генов 08:55 / 28.10.2021Коментари (0)1522
©
Баскетболният отбор на Академик Пловдив записа четвърта поредна победа в Балканската лига и продължава без грешка в група В на турнира. Пловдивчани победиха с 83:75 като гост ТФТ в столицата на Северна Македония Скопие.

Момчетата на Йордан Янков спечелиха първата четвърт със 17:15, но втората беше спечелена от домакините с 16:13 и така на полувремето резултатът беше 31:30 за ТФТ.

В третата четвърт Академик се наложи с 26:25. В последната четвърт пловдивчани бяха категорични с 27:19 и спечелиха за четвърти пореден път в Балканската лига през този сезон.

Адриян Секулов и Тони Гуджино станаха най-резултатни за Академик с по 19 точки, а Васил Бачев добави 14.

За ТФТ най-резултатен стана Ландриус Хортън с 13 точки.

С успеха Академик продължава да е лидер в група В без загубен мач - четири победи от четири мача. Това беше и пети пореден успех за тима във всички турнири. Следващият мач на Академик в Балканската лига ще е на 8 ноември - домакинство на ТФТ.

В понеделник Академик ще приеме Балкан в двубой от четвъртия кръг в НБЛ.