Спортните новини: Днес (17) | Вчера (28)
Спартак разгроми ФК Пловдив 2015 на най-новия терен в града
Автор: Стойчо Генов 17:37 / 27.09.2021Коментари (0)1511
©
Спартак постигна шеста поредна победа в първенството на "А" Регионална група. Синьо-белите разгромиха съгражданите си от ФК Пловдив 2015 със 7:1. Двубоят се игра на изкуствената настилка на най-новия терен в момента в града - "Айсберг Арена" в район "Тракия".

Гладиаторите започнаха силно и в 13-ата минута откриха резултата. Тодор Тимонов центрира от корнер и от близо Георги Лазаров вкара за 0:1. В 34-ата отново Тимонов центрира, този път от фаул, а Николай Христозов заби топката неспасяемо в собствената си врата за 0:2.

В 40-ата минута защитник на домакините игра с ръка в наказателното поле и главният съдия отсъди дузпа, а Тодор Тимонов с топовен удар направи резултата класически. Само една минута по-късно Васил Стойчев бе изведен отлично в коридор и сам срещу вратаря направи резултата 0:4.

В 55-ата минута Георги Лазаров намери отлично Любомир Цеков и той шутира в долния десен ъгъл за 0:5. Четвърт час преди края Георги Лазаров с глава отбеляза второто си попадение за 0:6.

В 89-ата минута "гладиаторите" получиха първото попадение във вратата си за сезона. Това стана от дузпа, която бе отсъден за спъване на нападател от ФК Пловдив 2015 в наказателното поле. В последната минута на мача Кирил Георгиев с диагонален удар оформи крайното 1:7.

Така след 6 кръга Спартак е едноличен лидер в класирането с пълен актив от 18 точки и голова разлика 28:1. В следващия кръг на 2 октомври от 16:00 часа синьо-белите приемат на стадион "Тодор Диев" тима на Марица (Милево).

Съставът на Спартак: В. Димитров, А. Стойчев, К. Милев, К. Апостолов, С. Марудов, Х. Доков, К. Георгиев, В. Стойчев, Т. Тимонов, Г. Лазаров, Л. Цеков (Д. Милчев, Ц. Вълчинов, Д. Хасан, А. Маргаритов, Г. Тодоров).