Феноменален гол на Даксон донесе 2:2 на Локо срещу Левски
Автор: Екип Plovdiv24.bg 17:52 / 04.10.2009Коментари (113)15646
Феноменален Даксон донесе точката на Локо
В много интересен мач от 8-я кръг на "А" група, Локо достигна до драматично 2:2 срещу шампиона Левски. Двата отбора бяха в игрова криза преди този двубой и трябваше да покажат дали са излезли от нея. През първото полувреме Локо не можа да се отърси от напрежението и инкасира две безответни попадения. След почивката "смърфовете" се раздадоха до край и подкрепяни от публиката си успяха да стигнат до 2:2, след точно попадение на Димитър Илиев и феноменално изпълнение от 40 метра на Даксон Да Силва.

Първото полувреме Локо го изигра много сковано, "черно-белите" мислеха преди всичко за дефанса си, но и там допуснаха няколко фатални грешки. На два пъти Кирил Акалски успя да спаси вратата си, но и на два пъти капитулира.

Първо в 34-та минута Йовов се измъкна и Акалски нямаше какво друго да направи освен да го фаулира. Бардон застана зад топката и реализира точно отсъдената дузпа.

В края на полувремето Левски стигна и до удвояване на резултата. Сингбо сгреши фатално, топката попадна в Йово, който с техничен удар преодоля стража на Локо за 0:2.

Въпреки негативния резултат "смърфовете" през второто полувреме излязоха тотално преобразени, заиграха много открит и нападателен футбол и това отвори много възможности и пред двата отбора.

Още в 51-та минута новото попълнение Рафаел центрира добре в наказателното поле, където Митко Илиев стреля неспасяемо за 1:2.

Откритата игра на Локомотив и след това ранно за второто полувреме попадение продължи. Левски на свой ред имаше няколко възможности, но Акалски бе блестящ. В края на двубоя реферът Ристосков напълно очаквано подпря "гранда" в няколко ситуации. От своя страна "сините" решиха, че лежейки по терена последните минути ще успеят да дотикат мача до победа, която не са виждали отдавна. Жалките опити на рефер и играчи в синьо капитулираха в 90-та минута. Тогава Ристосков си позволи да свири фаул в центъра на терена, на 40 метра от голлинията на "сините". Зад топката обаче застана Даксон, който с феноменален изстрел я закова в паяжината на гостите за 2:2. Като цяло бразилецът в този мач бе познатия боец, раздаде се, тича много, даде много подавания  и бе с основна заслуга за частичния успех.