Спортните новини: Днес (5) | Вчера (26)
Димитър Кузманов изравни рекорда си в турнири от Чалънджър сериите
Автор: Стойчо Генов 17:17 / 26.03.2021Коментари (0)2378
©
Рекордьорът на България по победи за Купа "Дейвис" - Димитър Кузманов - Мико, вече е на полуфинал в турнира от Чалънджър сериите в хърватския град Задар, който е с награден фонд от 44 820 долара. Пловдивчанинът победи в четвъртфинална битка Блаж Кавчич от Словения с 6-4, 6:1.

Съперникът на нашето момче е №245 в световната ранглиста, а мачът продължи 1 час и 42 минути. Това е трета поредна победа за тенисиста на Локомотив Пловдив в надпреварата, без да загуби сет. Преди това Димитър Кузманов елиминира №241 в света Джан Марко Мароне от Италия и №246 Зденек Коларж от Чехия.

На полуфиналите първата ракета на България в мачовете за Купа "Дейвис" ще играе срещу Нерман Фатич от Босна и Херцеговина, който е №381 в световната ранглиста. Фатич победи на четвъртфиналите №2 в схемата Сумит Нагал от Индия. За момента Мико има две победи от два мача срещу Фатич. Той го побеждава с 6:3, 6:2 през 2016г. в Анталия (Турция) и с 6:2, 6:1 през 2018 г. в Калтенкирхен (Германия).

Димитър Кузманов пък изравни и най-доброто си постижение в турнири от Чалънджър сериите. През 2018 г. той достигна до полуфиналите на турнира в Монтевидео.

Мико поведе с пробив за 3:1 в първия сет, но веднага допусна рибрейк. Кузманов отново проби за 5:3, а Кавчич намали на 5:4. С нов пробив на 15 пловдивчанинът затвори сета в своя полза. Той започна страхотно втората и част и поведе с 4:0. Кавчич върна един гейм, но Мико продължи да доминира и спечели втората част с 6:1.

С успеха Димитър Кузманов си осигури 2160 евро и 29 точки за световната ранглиста, в която заема 274-а позиция.