Локо удари "евробоеца" Черно море с 1:0
Автор: Екип Plovdiv24.bg 19:48 / 24.08.2009Коментари (0)7826
Локомотив Пловдив победи с 1:0 варненския Черно Море в последния мач от третия кръг на А група тази вечер и записа първа победа и първи точки този сезон. Даксон Да Силва отбеляза единственото попадение от дузпа, която сам си изработи в средата на първото полувреме.

Срещата започна много добре за "черно-белите", които изпуснаха няколко възможности до 15-ата минута. Тогава дойде и решителния момент в мача. Даксон нахлу в наказателното поле на варненци, но Радослав Бачев го фаулира и съдията не се поколеба да отсъди дузпа. Зад топката застана именно фаулираният Даксон, който би под плонжа на Пиргов и вкара за 1:0. До края на полувремето двата отбора направиха куп пропуски и не спираха да атакуват, забавлявайки зрителите по трибуните и пред телевизорите. С пропуски се отличиха Дани Кики, Георги Данов за Локо и Георги Какалов за Черно Море, който бе един от най-дейните на терена. В последните минути и Димитър Илиев можеше да удвои, но ударът му с глава от 5 метра бе спасен от вратаря на варненци.

През второто полувреме Локомотив изигра страхотни 10 минути, в които пропусна да вкара втори гол и да реши интригата. В минутите след 60-ата инициативата бе изцяло в Черно Море, които обаче не успяха да пробият гъстата защита в черно-бяло. На няколко пъти решително се намеси и Кирил Акалски. Най-добрите възможности бяха в края на мача - в 78-ата след центриране и удар с глава топката срещна горната греда зад Акалски, а в самия край Какалов отблизо бе оставен сам, но ударът му мина на метър над вратата.