Марица уреди контрола с Арда, записа първа загуба в Трета лига
Автор: Стойчо Генов 12:35 / 13.09.2020Коментари (0)2393
© ФК Марица
Марица записа първа загуба в шампионата през този сезон, след като в среща от 6-ия кръг от първенството в Трета лига - Югоизточна група отстъпи с 1:2 при гостуването си на Сокол в Марково.

Домакините поведоха в 31-ата минута, когато Иван Атанасов отправи удар в наказателното поле, топката рикошира в крак на защитник и влезе във вратата.

В 65-ата минута бившият играч на Марица Николай Павлов - Хари удвои с хубав удар от границата на наказателното поле в горния ъгъл на вратата.

В 80-ата минута Йордан Пейчинов намали, след като засече центриране от корнер. Малко след това гредата спаси “соколите" от изравняване на резултата.

Така с актив от 13 точки жълто-сините заемат 4-то място във временното класиране.

В сряда възпитаниците на Николай Димитров ще изиграят контролна среща с елитния Арда в Кърджали, а следващата събота приемат Черноморец в мач от 7-ми кръг от първенството.

МАРИЦА: Илия Николов, Йордан Пейчинов, Даниел Спасов, Димитър Аврамов, Иван Мицев (Борислав Дончев), Мартин Анастасов (Теодор Фърков), Христо Янчев, Димитър Юруков, Олджай Алиев, Тодор Тимонов ©, Георги Георгиев (Александър Праматаров). РЕЗЕРВИ: Горан Гръблев, Денис Палков, Петър Печенков. Треньор: Николай Димитров

СОКОЛ: Димитър Аргиров, Мартин Лазов, Николай Павлов, Иван Атанасов, Валентин Фурлански, Теодор Митрев, Пейчо Енчев, Габриел Земярски, Мирослав Караилиев, Ангел Рахов ©, Петко Петков. РЕЗЕРВИ: Денис Минев, Виктор Панеков, Богдан Иванов, Станимир Марински, Николай Дудов, Селчук Коджаахмед, Йордан Хърков. Треньор: Манол Георгиев