Опашка от желаещи да се ваксинират се изви в мобилния ваксинационен пункт на РЗИ Пловдив в хипермаркет "Метро" вчера, предаде репортер на Plovdiv24.bg.
По думите на епидемиолога д-р Добринка Вълова, която извършва имунизацията, повечето желаещи са дошли за втора игла. В този случай хората трябва да представят картончето, на която е вписана първата доза. Преди да постави ваксината, лекарят разпитва пациента дали през последната седмица е боледувал, дали е алергичен към нещо и дали приема някакви лекарства.
Според Никола Петров от Войсил всички граждани задължително трябва да се ваксинират.
Георги Първанов от Пловдив заяви, че ваксината е личен избор, никой не може да нарушава човешките права и да се заставят по един или друг начин хората да се ваксинират.
Венета Ангелова сподели, че се притеснява, тъй като има хроничен бронхит. Решила да се имунизира, тъй като работи на бензиностанция и има постоянен контакт с хора.
В прикаченото видео гледайте подробности!
Ваксинационните пунктове в петте града ще работят през целия месец септември, както следва:
гр. София, магазин МЕТРО на бул. "Цариградско шосе" 7-11 км – от петък до неделя, от 10:00 до 18:00 часа
гр. Пловдив, магазин МЕТРО на бул. "Санкт Петербург" 135 – от петък до неделя, от 10:00 до 18:00 часа
гр. Варна, магазин МЕТРО в район "Владислав Варненчик", ул. "Атанас Москов" 2 - от петък до неделя, от 10:00 до 18:00 часа
гр. Велико Търново, магазин МЕТРО на бул. "България" 78 – събота от 10:00 до 14:00 часа
гр. Бургас, магазин МЕТРО на бул. "Стефан Стамболов" 103 – от понеделник до неделя от 10:00 до 17:00 часа.








Сергей Пройчев
на 04.09.2021 г.
много добра идея.Така и така щях да се ваксинирам-защо да не взема и 20 лв.Бях там и се ваксинирах.Няма опашка от 100 човека,но докторката и сестрата не седнаха изобщо.Винаги имаше по 1-2 дето чакат и сядат веднага.После в Метро-пакоставих 150 лв но нищо-20 лв гивеч.
dkmi
на 04.09.2021 г.
Фарма мафията работи на пълни обороти! Тая пропаганда няма да спре скоро. Не и без кръв.
velevatadama
на 04.09.2021 г.
За 20 лв. какво ли не си дават хората.До вчера е бил убеден, че няма нужда от ваксина, а днес се продадоха за 20 лв. Управниците се минаха май, можеха да опитат и с 10 лв.
Rmrmrm
на 04.09.2021 г.
Изви се опашка????? 23 хулиганЪ се наредили...... 12 часов работен ден..... Няма и по 2 души на час!!!!!!!! Питайте тези на Маказа какво значи опашка..... ХАХАХА..... Ето заради това хората не искат.... Само лъжа, измама, издокарване, прекарване, псуване в България!!!!!!
Em of Puz
на 04.09.2021 г.
Пълна дезорганизация за кой ли път от РЗИ,пункта на Метро не работи,няма и работно време,хората идват и си отиват,а е 09:30 часа.
Коментарите са на публикуващите ги. Plovdiv24.bg не носи отговорност за съдържанието им!