Откриването на редовни линии от Испания, Кипър и Германия до летище "Пловдив" искат българите зад граница. Те настояват да летят директно до родината си и да кацат на пловдивското летище.
"Ако нашите сънародници искат да пътуват евтино и бързо до България, това не е чак толкова трудно", съобщи директорът на летище "Пловдив" Дойчин Ангелов. Идеята му е по места да се създадат фондове по подобие на българския за разкриване на нови линии. След негови интервюта в излизащите на български език вестници в Испания и Кипър той е научил, че българите там са започнали опити за създаване на Фонд, който да помогне за откриването на редовни линии.
Бизнесът от Германия също е инициирал създаването на подобен Фонд. Парите от него ще отиват за стимули на авиокомпаниите, които искат да открият нови линии. В замяна ще получат място за реклама в сайтовете на превозвача. Българите от Испания и Кипър и бизнесът от Германия са потърсили връзка с Фонда за развитие на летище Пловдив, но не са срещнали разбиране.
Припомняме че Фондът е създаден през 2010 година от общините Асеновград, Хисаря и "Родопи". До 2011 година към него се присъединяват още 7 общини. Така за по-малко от година броят им става 10.
Ръководството на летище "Пловдив" е обещало пълна подкрепа на нашите сънародници в тяхната кауза. Това ще даде възможност на над 300 000 българи да пътуват до родината евтино и удобно, а туризмът да влива свежи пари в икономиката на региона.








Liliya Shindova 1
на 16.01.2013 г.
пуснете пак до Италя,за6то я махнахте тази линя??
Liliya Shindova 1
на 16.01.2013 г.
трябва да си варнат и линята от Италя,за6то я махнаха??
pininfarina
на 15.01.2013 г.
Цирк - сдружения с пари готови иска контакт с Фонда, от фонда им отказват и после знаят смао да мрънкат как не могли да съберат пари ив се имзакъсняват вноснките и мрън-мрън..
Georgi Totev 2
на 15.01.2013 г.
и от Виена!
Evdokia Andonova
на 14.01.2013 г.
И от Тхессалоники искаме
gu6tera
на 14.01.2013 г.
И ОТ ВЕНЕЦИЯ ТРЕВИЗО ИСКАМЕЕЕЕЕ!!!!
Milena Pareva
на 14.01.2013 г.
Би било чудесно!Така хте имаме ханса да вийдаме по-често близките си и да будем с тях! Имахе един период,в които се заговори,че хте има полети от Мадрид за Пловдив,което много ни зарадва,но така и не се реализира до момента:(
tedi77
на 14.01.2013 г.
аз пък искам баклава ,
Jack Bauer
на 14.01.2013 г.
и от Амстердам искаме ! :)
Ivan Stoqnov 2
на 14.01.2013 г.
И Българите от Шотландия искат :)
Dora Naskova
на 14.01.2013 г.
и от Италиа искаме редожни полети до Пловдив.
Diana Spasova
на 14.01.2013 г.
и от МАЛТА искаме полети деректни за ПЛОВДИВ
Hristiyana Hristova
на 14.01.2013 г.
Осаществете желанието им!!!:(
TyTaHkaMoH
на 14.01.2013 г.
Не виждам защо управниците ни така и не могат или не искат да направят Пловдивското летище едно удобно и работещо за всички летище! Стига празни обещания, неспазени договори и какви ли още небивалици! Имаме нужда от работещо и ефективно летище Пловдив!
Mourinho
на 14.01.2013 г.
При 27% безработица в Испания какво правят българите там?
marzanna
на 14.01.2013 г.
Камене, преди да пишеш глупости по форумите, вземи малко да я използваш тая глава и за друго, освен за равновесие. Според теб начинът да спреш емиграцията е да затвориш границата ли? Нали се сещаш, че тия полети не са еднопосочни само извън България. По-лесна достъпност означава привличане на туристи и на бизнес, което автоматично значи повече възможности за работа и от там -- увеличаване на заплатите. А за самите пловдивчани това значи, че няма да трошат пари да ходят до лещище София, когато им се налага да пътуват.
Kamen Shishkov
на 14.01.2013 г.
Пак се надяват имигрантите с пот И крав да им носят пари,а те да си седят на тластите задници И да си играят на управници. Гадове мрасни да измрете дано до девето коляно!
Kamen Shishkov
на 14.01.2013 г.
Аи стига ве мамка ви! Никаде не искам да ходя не може ли просто да се работи в посока за заетост на хората в родната страна И град вместо да се мисли как да се организира по лесно робите да ходят да робуват зад граница! Много ме е яд!!!
Kerime Ehlert
на 14.01.2013 г.
данооооооооооо
Коментарите са на публикуващите ги. Plovdiv24.bg не носи отговорност за съдържанието им!