Локомотив Пловдив успя да повтори успеха си от миналата година и да спечели за втори пореден път Купата на България, предаде репортер на Plovdiv24.bg. Това стана факт, след като черно-белите победиха във финала ЦСКА-София с 5:3 след драма с дузпи.
Двубоят се игра на националния стадион "Васил Левски" пред около 10 000 зрители, а редовното време и двете продължения приключиха 0:0. Пет минути пловдивчани играха с човек повече заради изгонването на Кристиян Малинов.
От официалната ложа битката за трофея изгледаха спортният министър Красен Кралев, министърът на здравеопазването Кирил Ананиев, кметът на Пловдив Здравко Димитров, собственикът на Локо Христо Крушарски и националният селекционер Георги Дерменджиев.
Локо създаде напрежение пред вратата на ЦСКА в 8-ата минута. Парвиз Умарбаев направи рейд, търсейки удобна позиция и успя да шутира от границата на наказателното поле, но ударът му бе блокиран от Петър Занев.
Десет минути по-късно пък "армейците" имаха отлична възможност. Тиаго Родригес изведе Евандро сам срещу Мартин Луков, при което вратарят умело скъси ъгъла и улови топката.
В 35-ата минута Анте Аралица имаше претенции за дузпа, след като падна в пеналта при борба за топката с Валентин Антов. Реферът Георги Кабаков даде знак играта да продължи.
Две минути преди почивката ЦСКА отново бе много близо до откриване на резултата. Кери центрира от корнер в пеналта, където Петър Занев засече с глава в долния ляв ъгъл на вратата. Мартин Луков обаче показа отлична реакция и спаси.
В 60-ата минута двубоят бе спрян за няколко минути, след като агитката на ЦСКА възпламени множество факли и димки, от които теренът се превърна в димна завеса.
В 73-ата минута дойде най-чистото положение за ЦСКА до този момент. Иван Турицов надбяга Милош Петрович по дясното крило и почти от аутлинията центрира към точката за изпълнение на дузпа. Там Рафаел Енрике засече с глава, но Мартин Луков за пореден път спаси отбора си.
В даденото 8-минутно добавено време Анте Аралица открадна една топка и опита прехвърлящ удар почти от центъра, но вратарят на ЦСКА се върна на мястото си и улови.
В 115-ата минута Кристиян Малинов фаулира грубо Момчил Цметанов и реферът Георги Кабаков му вдигна втори жълт картон.
Ето как се развиха изпълненията на дузпите:
1:0 Димитър Илиев
1:1 Петър Занев
2:1 Диниш Алмейда
2:1 Али Соу пропуска
3:2 Жеферсон
4:2 Доминик Малонга
4:3 Греъм Кели
5:3 Момчил Цветанов
Локо игра в състав:
Мартин Луков (120- Илко Пиргов), Милош Петрович, Лукас Масоеро, Диниш Алмейда, Петър Витанов, Парвиз Умарбаев (110- Доминик Малонга), Йосип Томашевич, Бирсент Карагарен, Лукас Салинас (88- Момчил Цветанов), Димитър Илиев, Анте Аралица.

























































Георги Николов 5
на 03.07.2020 г.
Драма,лотария,късмет - важен е крайния резултат!
Мариян Мариянов
на 02.07.2020 г.
Пада им се на чорбарите.Това не са ЦСКАри.Соу да го продадат.Когато подават пас,първо да помислят може ли някой да отиграе топката.Нито могат да спират,нито да подават.Такова бе ЦСКА докато не дойде реализатор като Петър Жеков
goche
на 02.07.2020 г.
Честита втора поредна купа, локомотивци, това е втори случай, в който отбор от провинцията постига това. Локомотив игра отново много здраво в средата на терена и малкото голови положения на ЦСКА се дължат на това. Противникът въобще не игра слабо, нито е слаб, а вашата силна халфова линия стана запазена марка на отбора. Аралица също има принос затова. Той е много техничен и със здравата си физика е полезен за отбора. Невероятните му пропуски наистина му пречат да бъде нападател от висока класа, но ако беше и голаджия, той нямаше да е в нашето първенство, а в някой от топ шампионатите. И във футбола всичката хубост не може да е на едно място и затова изключенията от това правило са звезди.
traktorist69
на 02.07.2020 г.
Еййй и тази купа на късмет ли я взехме ? Или купен мач беше ? друга теория/хипотеза/мечта или фантазия ? Само Локо и това е ! Ае чАо!
Bultras_02
на 02.07.2020 г.
Аве, циркаджий тея ви смляха, цял мач нямате точен удар във вратата и пак сте номер едно. Ама тва е да си циганин. Сега пак няма да можем да ви затворим миризливите зурли цяла година. Да ви е честита, да варите фасул в нея.
Poga
на 02.07.2020 г.
Къде са разни ходломовци разни гарвани разни канари които мучаха преди мача.Що се криете мишки от гранда на Куматюву.Хаха.Някаква тишина
Kapana1926
на 02.07.2020 г.
Пловдив е номер 1! Честита Купа! Столичнитепрасета и говЯда “грандове” да ходят на гости на жълтите селяндури у Комативу.... Груповият плач им отива!
Gux Jimenez
на 02.07.2020 г.
В 2 след полунощ гърмят викат все едно шампионска лига са спечелили баси кавалите, не гледам бг пародията на футбол, то всичко е пародия в бг де.
mannoli
на 02.07.2020 г.
Колко е красиво всичко това, което се случва.... Само Локоооооооооооооооооооо
Аршавин
на 02.07.2020 г.
Пичове, честито! Утре пак ще се псуваме, ама сега бях за вас. Даже скачах от радост като гледах дузпите през телефона в един ресторант в чужбина. Обаче ... не знам какъв спорт играхте днес? По ми прилича на някакъв вариант на народна топка, но не и футбол. Те чорбата можеха и без вратар да играят. Ок, радвайте се,, ама по - антифутбол не бях гледал досега !
Plovdiv 26
на 02.07.2020 г.
Браво момчета,първата пловдивска купа спечелена срещу софийски отбор,черно бели герои Пловдив ви обича
Пловдивският любимец
на 02.07.2020 г.
Сега Бойко, ще трябва да строи и стадиона на ЦСКА, нали индианци :))
Kapana1926
на 02.07.2020 г.
Пловдив ! Даже и накрай светааааааа И в сърцето на врагааааа! Победа за всички пловдивчани!!! Поздрави на милионите жълти селяндури!
Poco loco
на 01.07.2020 г.
Честито на всички локомотивци!Днес си заредих грапичка и сега с густо ще я нападна.Бруно пише история!Наздраве и поздрави от Италия!
WOTS
на 01.07.2020 г.
Аз няма какво да кажа освен да следя алкохола да не свърши....А не имам Самооооооо.......
LOKO FEN
на 01.07.2020 г.
Помнят се победителите!Айде поздрав,Ивана-Шампанско и сълзи 2004 едишън!
Борис Ботов
на 01.07.2020 г.
Драма не драма тва е ЛОКО
ултрас1926
на 01.07.2020 г.
Само Локо але с цялото си сърце аз обичам те..........айде да бързам да не свърши водката в магазина.......наздраве пичове.
мангал от Шикера
на 01.07.2020 г.
саде локо. големи сми калитковци . чорбата ни намачкаха, нищо не играхми пък зехми купата . акрапа смешник касметлия ,
а 1912
на 01.07.2020 г.
На бялото черно не може да се каже. Абсолютно заслужена купа за Локомотив. Ръководството на Ботев да види как се прави или да се измитат с 200. Честито.
LOKO FEN
на 01.07.2020 г.
Наздраве и честита поредна купа!Да се помни Пловдив Сф 1-15,заради Локо,Локо Пловдив!Само Локо и само напред и нагоре!Това ни е ДНК то!
локомотив пд
на 01.07.2020 г.
Локо е ,Локо е купата е наша .Пловдив го заслужаваше.
четери осем
на 01.07.2020 г.
От Пловдив поздрави за Чиче МИТРЕ от Мировени с песента на ЛИЛИ ИВАНОВА ПАНАИРИ ПАНАИРИ.Господ гледа от високо и купата Е при Пловдивското ЛОКОООООООО....
локомотив пд
на 01.07.2020 г.
Купата е на Лаута
АГРЕСИВНИЯ
на 01.07.2020 г.
Пловдив Е САМО ЧЕРНО-БЯЛ !!!! АЙДЕ ЛОКО, АЙДЕ МАШИНИ ГОРДЕЕМ СЕ С ВАС!!!ЖЪЛТИТЕ ДА ГЛЕДАТ И ДА СЕ УЧАТ !!!
Ivom70
на 01.07.2020 г.
Чичо,Митко,къде е купата?Сега май ти се иска да бяхте спечелили Купата на панаира.Има обаче един проблем-няма такава купа.
Ботев-отборът на град Пловдив
на 01.07.2020 г.
Честито! Харесахте ми, този ход на Акрапович с Илко Пиргов феноменален.
Коментарите са на публикуващите ги. Plovdiv24.bg не носи отговорност за съдържанието им!