Читател на Plovdiv24.bg се свърза с нас, след като прочел публикация в социалната мрежа, който го е трогнал и го е накарал да се замисли за важните неща в живота. Публикуваме го без редакторска намеса:
"Скъпи фейсбук приятели,
Пиша този пост с една единствена цел. Очаквам много хейт, много омраза..... знам че не съм човека, който ще промени нещо и всеки ще си каже "И какво постигна с този пост?"! Но положението в България става наистина лошо заради CoVid-19!
От както обявиха извънредното положение- да, много хора останахме (И аз в това число) без работа, без доходи. Мрънкаме непрекъснато как правителството прекалява с мерките и давайте да си се разхождаме и хич да не ни пука!
"Това си е най-обикновен грип" ; " Смъртността в България предишни години е била колкото сега, дори и по малко" ; "Давайте да ходим да протестираме, защото държавата не се държи нормално" ; "Давайте да сваляме правителството" и куп други неща прочетох за този месец и няколко дни! Хора всички ние имаме семейства, роднини, близки, приятели.....нека помислим за тях! Повечето млади хора не разбират как и колко лесно може да заразим родителите си и баби и дядовци! Не осъзнаваме, че тези хора, които са възрастни някои от тях са ни гледали когато сме били болни, плакали са за нас и в един момент заради нашето безхаберие ще ги пратим в гроба! Да, тази дума звучи гадно, нали?!? Давайте да си ходим наляво, надясно,да си ходим без маски, да се заразим неусетно и да ПОГРЕБЕМ близките си!
На 3 март всички сме патриоти, на празниците всички сме милостиви и вярващи! Всеки казва ако беше жив Левски или Ботев ...... и какво? Май трябваше те да са тук и да ни видят колко сме разхайтени и за какво са дали живота си ..... в името на единството, културата и уважението !След няколко минути се затваря цяла София до второ нареждане, поради простата причина, че хората наистина не осъзнават сериозността на положението! Лекарите нямат нужда от аплодисменти, докато ние с нашия разум не предприемем мерки за ограничаването на заразата!
Моя призив (Че кой съм аз, нали?) е да си останем тези 4 почивни дни, в града, селото, къщата, апартамента и отпразнуваме едни хубави и светли празници със семейството! Нека се опазим ние, семействата и приятелите ...... Няма да продължи вечно- един ден целия кошмар ще приключи и всички ще си ходим по баровете, заведенията, Черноморието, ще се разхождаме из паркове и градини! А до тогава бъдете разумни и не се поддавайте на провокации! Лекарите, епидемиолозите и вирусолозите не го правят, за да ни карат да се чувстваме като затворници и да ни лишават от хубавото време, а за да може да празнуваме следващите празници, които идват заедно със семействата, приятелите, роднините и близките ни!!!!!
Нека заради майките и бащите ни, заради баби и дядовци, заради братята ни и сестрите ни, заради децата ни си #ОСТАНЕМВКЪЩИ!
За всички на първа линия в борбата- Благодарим, че лишавате семействата си заради нас....... да ни спасявате и вразумявате!!!!
Весели празници на всички, нека да сме живи и здрави!"








Ivom70
на 18.04.2020 г.
Всеки може да си пише каквото си иска.Човека си е направил труда да обобщи мнението на много съзнателни хора(включително и аз).За справка прочетете малко коментари от Испания и Италия, а има и у нас примери.Дори обикновенния грип протича доста болезнено.Тогава всички бабаити дано да се замислят, дали трябва да се рискува живота и здравето на семейство и близки.
otKi4uka
на 18.04.2020 г.
Споменават се Ботев,Левски,а се пропуска “свобода или смърт”!
old ivan
на 17.04.2020 г.
Как умира болният от COVID -19? Болният в реанимацията започва да се задушава, несъзнателно се опитва да издърпа тръбичките на вентилацията и точно затова го държат вързан за леглото, хората УМИРАТ ВЪРЗАНИ за леглата ... :(
nakoCTHuk
на 17.04.2020 г.
Тапаците ги плаши финансовата криза, не ги интересува здравето на хората, от друга страна народа е мързелив не иска да работи на полето, иска вкъщи и помощи 400 лева за цигари, ейй прост народ прост... Стойте си вкъщи тапанари...
Jorott
на 17.04.2020 г.
Явно ти нв син от тия, които нямат пари за хляб!
kinggod1
на 17.04.2020 г.
стига с тези драми от утре започват да отварят плажовете в Калифорния въпреки големия брой заразени
чошаджията
на 17.04.2020 г.
Цял свят се бори срещу тая напаст само нашенца пред компютъра реве че са му взели едничката радост да се напие като прасе за велик ден.Идете се оплачете на Румен свекървата той ще ви помогне.Боже боже
kocej
на 17.04.2020 г.
Още един погребален агент с назидателен тон...
dakotabg
на 17.04.2020 г.
Адмирации за статията! А на миро фууу:пфу,миро!
Dob4o
на 17.04.2020 г.
На този свят има отговорни хора и такива като теб, който пише под статиите само после да се хвали. Положението е сериозно и ще става по страшно. Лично аз бих предпочел да гладувам отколкото да погребвам близките си. Бъдете отговорни не се превръщайте всички на тези от филиповци, че Ботев и Левски ако ви видят ще се обръщат в гробовите си.
onetwo
на 17.04.2020 г.
тея умиращите от глад - я си вижте фейсбуците със снимките, почивките, инклузивите, моренцата - да бяхте спестили някой лев, вместо да муцате като за последно! Видовден дойде!
Miro ffffffUuu
на 17.04.2020 г.
Като умрат от глад след 6м ще погребваме здрави хора и то много повече от 50-тимата с тежка черепномозъчна травма умрели от ковид-19 ;)
Коментарите са на публикуващите ги. Plovdiv24.bg не носи отговорност за съдържанието им!