Жените на Локо-Пълдин спечелиха дербито на Пловдив и изскочиха на върха
Автор: Стойчо Генов 15:46 / 14.10.2019Коментари (0)5479
Отборът на Локомотив-Пълдин спечели дербито на Пловдив от женския футболен елит, научи Plovdiv24.bg. Възпитаничките на треньора Ангел Славов удариха съгражданките си от ФК Енко с 4:1 в мач от 4-ия кръг на националния женски шампионат по футбол.

Двубоят се игра на стадиона в село Труд, а дебют за Локо-Пълдин направиха германките Турая Бабел и Ханна Ланкес, които бяха привлечени преди дни.

Успехът бе много важен за Локо-Пълдин, тъй като тимът се изкачи на първо място във временното класиране с актив от 10 точки (3 победи и 1 равенство). Втори е шампионът НСА с 9 точки, но и мач по-малко.

През първото полувреме на пловдивското дерби Локомотив-Пълдин вкара само един гол чрез Александра Янева. Тя се разписа с топовен шут от 30 метра за 1:0.

В 62-ата минута отново Янева се оказа най-съобразителна пред противниковата врата и удвои резултата - 2.0

Четвърт час преди края ФК Енко намали на 2:1 след една изритана топка и неразбирателство в отбраната на Локо-Пълдин. В 80-ата минута Мария Стойчева направи 40-метров пас над защитата на гостенките, с който изведе Силвия Кефалова и тя безпроблемно вкара за 3:1.

В 86-ата минута германското ново попълнение Хана Ланкес подхвана една атака и изведе Кръстина Иванова. Последва пас на левия фланг към Адриана Дачева, която пък с едно докосване продължи топката към Кристияна Димитрова. За нея остане най-лесното и тя с лекота опъна мрежата за 4.1.