Спортните новини: Днес (5) | Вчера (26)
Момичетата на Пълдин вкараха най-бързия гол в шампионата
Автор: Стойчо Генов 14:46 / 16.09.2019Коментари (0)3405
©
Пловдивският ЖФК Пълдин постигна втора поредна победа в женското футболно първенство на България. Възпитаничките на треньора Ангел Славов надиграха Риал (Ковачевци) с класическото 3:0 на стадиона в село Труд, научи Plovdiv24.bg.

Пловдивчанки вкараха най-бързия гол в шампионата, разписвайки се за 1:0 още в 20-ата секунда на двубоя. Цветана Манчева открадна една топка от съперника, подаде моментално към Александра Янева и тя я насочи в мрежата. В 8-ата минута Манчева реализира и първия гол при своя дебют, правейки резултата 2:0.

В 27-ата минута след центриране от корнер Франсис Петрова реализира за окончателното 3:0.

През второто полувре само лудият късмет помогна на Риал да не получи още голове, тъй като момичетата на Пълдин удариха две греди, а освен това 4 пъти излизаха сами срещу противниковата вратарка, но не успяха да се разпишат.

Така пловдивският тим е с пълен актив от 6 точки и голова разлика +7. Лидер е шампионът НСА също с 6 точки, но с +14 голова разлика. В следващия кръг Пълдин гостува на ЛП Ссуперспорт в София.