Спортните новини: Днес (0) | Вчера (28)
Звезда на ЖФК Пълдин вкара за България срещу Босна
Автор: Стойчо Генов 10:12 / 01.08.2019Коментари (0)3213
© БФС
Девическият футболен тим на България до 19 години фиксира атрактивно равенство 2:2 с връстничките си от Босна и Херцеговина в контролна среща, играна в Зеница. Съставът на Силвия Радойска остави добри впечатления с представянето си и повече може да съжалява за пропуснатата победа.

Младите "лъвици", в чиито редици личаха имената на доста от момичетата, представили родината на финалите на европейското първенство до 17 години, на което България бе домакин през май, започнаха устремно и успяха да поведат чрез Димитра Иванова в 8-ата минута.

Малко по-късно звездата на пловдивския ЖФК Пълдин - Александра Янева, увеличи преднината на нашия тим, който тотално доминираше в началото на двубоя. Домакините обаче успяха да отвърнат на удара и бързо изравниха с попадения на Хусич и Зукич.

До почивката Димитра Иванова можеше отново да донесе преднина на българския състав, но ударът й срещна гредата, а през втората част никой от двата тима не успя да се разпише.

На 2 август от 11:00 часа ще се изиграе и втората проверка между двата тима отново в Зеница.

За нашите игра и бившата вече футболистка на Пълдин Гергана Илийчева. Срещу Босна участие не взе другата пловдивчанка от Пълдин - Силвия Кефалова, която също е в националния тим на България.

Съставът на България: 12. Димова, 2. Илийчева, 3. Я. Иванова, 5. Янева, 13. Христова, 14. Д. Иванова, 21. Йорданова, 22. Шопска, 19. Палагачева, 11. И. Найденова, 18. Г. Найденова.

Селекционер: Силвия Радойска.

Голмайстори: 0:1 Д. Иванова 8, 0:2 Янева 12, 1:2 Хусич 17, 2:2 Зукич 26