Спортните новини: Днес (16) | Вчера (28)
Нещастна грешка и загуба за България срещу шампиона Испания на ЕВРО 2019
Автор: Екип Plovdiv24.bg 16:09 / 09.05.2019Коментари (0)2731
©
Българският национален отбор за девойки до 17 години записа поражение с 0:3 от актуалния европейски първенец Испания във втория си двубой от предварителна група А на ЕВРО 2019. Както и в първия си мач от турнира срещу Португалия, възпитаничките на Троян Радулов показаха огромно желание и воля за успех, но класата на съперника си каза думата.

Българските момичета играха много силно преди почивката на стадион "Дружба“ в Добрич и успяха максимално да затруднят именития си съперник. Стабилната защита и отличните изяви на вратарката Виктория Димова издържаха на усиления натиск от страна на испанките в началото на полувремето, като във втората му част българските футболистки организираха няколко атаки към противниковата врата.

Нещастна грешка в отбраната ни в края на първото полувреме обаче позволи на Карлота Санчес да открие резултата. Силвия Лорис успя да вкара второ попадение веднага след почивката и това до голяма степен предопредели крайния успех на Испания. Резултатът оформи Салма Параюело в 72-ата минута.

Последният двубой на младите "лъвици“ от груповата фаза е на 11 май, събота, от 11:30 ч. срещу Дания отново на стадион "Дружба“ в Добрич.

В другите срещи в група А Португалия победи Дания с 1:0 с гол, отбелязан в продължението на мача. В група Б Германия отстъпи на Холандия с 2:3, а Англия надделя над Австрия с 2:1.

България игра в състав: 1. Димова, 15. Стоянова, 4. Бесет, 5. Стойчева, 9. Динева (84 – 10. Христова), 3. Г. Найденова (57 – 22. Георгиева), 18. Парапунова (69 – 21. Рачева), 19. Палагачева, 17. Джалева (84 – 6. Ангелова), 14. Иванова, 7. Йорданова (84 – 11. Димитрова).

Селекционер: Троян Радулов.

Голмайстори: 0:1 Санчес 42, 0:2 Лорис 47, 0:3 Параюело 72.