Ботев с нова глътка въздух след 2:0 срещу Беласица
Автор: Екип Plovdiv24.bg 18:59 / 17.04.2009Коментари (0)8808
Ботев постигна втора поредна пролетна победа. "Канарчетата" победиха при гостуването си Беласица с 0:2, като двубоят се игра на неутрален терен в Благоевград. Точните попадения за „жълто-черните" отбелязоха Николай Манчев и Добри Орловски.

Още от самото начало на двубоя Ботев заигра по-акивно и се настани трайно в половината на Беласица. След няколко добри атаки, дойде 17-та минута когато падна и първото попадение.

Николай Манчев пое топката, напредна и с хубав далечен диагонален удар прониза вратаря на Бела Белло за 0:1.

След отбелязването на попадението за Ботев символичните домакини на свой ред опитаха на няколко пъти да застрашат вратата на Ботев. В средата на полувремето „комитите" бяха на крачка от изравняване. Станев сгреши, Иво Михайлов стреля с глава в опразнената врата и когато всички виждаха как топката влиза в мрежата, в последния момент Даниел Божков изчисти пред голлинията.

След почивката отново „канарчетата" бяха по-активния отбор и успяха да удвоят преднината си в 59-та минута. Георги Аврамов пусна хубаво извеждащо подаване към Добри Орловски, той напредна, излезе очи в очи с вратаря на Беласица, преодоля го и без проблеми направи 0:2 в опразнената врата.

В безпомощността си домакините зачестиха нарушенията и Пътников пое преждевременно към съблекалните с червен картон само минута след отбелязването на второто попадение.

До края двата отбора доиграха спокойно двубоя, осъзнавайки, че Беласица няма сили да стигне дори до точка.

Със спечелените три точки Ботев събра 21, точно колкото има и първият отбор над чертата - Миньор. Все пак „жълто-черните" остават под перничани в класирането, тъй в този случай се гледат преките двубои между двата отбора, а Ботев загуби гостуването си на Миньор след злощастна дузпа. От Plovdiv24.bg единствено се свързахме и консултирхме с БФС относно това кой е втория критерии за определяне на класирането при равенство на точките. От там бяха категорични, че се гледа прекия двубой дори той да е само един. Останалите медии некоректно и невярно цял сезон класират отборите по произволен принцип или взимайки предвид невярно головата разлика.

Всеки желаещ да провери нормативните документи на БФС може да го направи: ТУК (за временното и крайно класиране се прилага точка Член 4. Точка 3.а (стр.6): Ако два отбора имат еднакъв брой точки, по-предно място в общото класиране придобива отборът, който има: по-добър резултат в срещите помежду им ).