Спортните новини: Днес (26) | Вчера (28)
Страхотно представяне! Пловдивчани с 18 медала от държавното по аеробика
Автор: Стойчо Генов 15:32 / 23.04.2019Коментари (0)1859
С 11 златни, 3 сребърни и 4 бронзови медала се завърнаха състезателите от Спортен клуб "Аеробика - АМД“ (Пловдив) от Държавните първенства по спортна аеробика за клас А, които се проведоха в Хасково. Над 150 участници от 5 спортни клуба се включиха в надпреварата за разпределение на медалите.

Състезанието бе и последното контролно преди определянето на окончателния състав на националния отбор, който ще представи страната ни на предстоящото Европейско първенство за мъже, жени, юноши и девойки старша възраст. То ще се проведе в Баку (Азербайджан) от 21 до 26 май.

Освен титулярите при мъжете и жените Ана-Мария Стоилова, Дарина Пашова, Антонио Папазов, Ивелина Лукаки, място в националния отбор за юноши и девойки старша възраст намериха още 6 пловдивски състезатели: Борислава Иванова, Мария Тютюкова, Полина Гечева, Алекс Ангелова, Лъчезара Стамова и Христо Манолов.

При 15-17 годишните дебютантката в тази възрастова група Борислава Иванова успя да изиграе съчетанието си без грешка на финала, с което завоюва безапелационно първото място в индивидуалната надпревара. На 3 и 4 място съответно се наредиха съотборничките й Мария Тютюкова и Ванина Тодорова. Лъчезара Стамова остана на 7-ма позиция.

В категория "Индивидуално юноши“ Христо Манолов завоюва златния медал, а малко по-късно го дублира заедно с партньорката си Полина Гечева в категория "Смесени двойки“.

В Категория "Тройки“ Борислава Иванова, Мария Тютюкова и Полина Гечева се класираха на второ място, а другата тройка в състав Алекс Ангелова, Ванина Тодорова и Лъчезара Стамова завоюваха бронзовите медали.

Златен медал завоюваха и групата Б. Иванова, М. Тютюкова, П. Гечева, А. Ангелова и Л. Стамова.

4 място – М. Черпокова, Д. делчева, И. Агова, А.Пашова, В. Генкова

При мъжете и жените Дарина Пашова завоюва златния медал. Със сребърен се окичи Ана-Мария Стоилова.

Първо място заеха и смесената двойка Антонио Папазов, Ана-Мария Стоилова. Двамата заедно с Дарина Пашова, Ивелина Лукаки и Тихомир Баротев (СК "Виолена“ Хасково) изнесоха истинско шоу с и изпълнението си в категория Групи, с което вдигнаха на крака препълнената зала "Дружба“ в Хасково.

Припомняме, че само преди 5 дни мъжете и жените се завърнаха от кръг от Световна купа в Токио, където отново бяха сред световния елит, като влязоха във финали във всички категории и в момента водят световната ранг листа в категория Групи.

След двудневна почивка състезателите, включени в националния отбор, продължават подготовката си за участие в Европейското първенство, а всички останали за Националния турнир купа "Самоков“, който ще се проведе на 1 и 2 юни.