Спортните новини: Днес (12) | Вчера (28)
Малшанс за дамите на Пълдин! Две греди и късен гол прекършиха пловдивчанки
Автор: Стойчо Генов 15:42 / 22.04.2019Коментари (0)2172
ФК Пълдин (Пловдив) загуби от благоевградския Спортика с 1:2 в мач от 14-ия кръг на женското футболно първенство на страната. Мачът бе доста равностоен, но този път късметът избяга от пловдивчанки.

Първият гол в мача падна чак в 57-ата минута, когато гостенките се възползваха от липса на концентрация на съперника и вкараха за 0:1. След това възпитаничките на треньора Ангел Славов упражниха натиск, в който на два пъти гредите спасяваха тима на Спортика.

Все пак логичното се случи в 79-ата минута, когато Александра Янева изравни след бомбен шут от 35 метра и рикошет. В оставащите минути Пълдин продължи да търси победата, но се откри прекалено мтого. Така при една контраатака в 86-ата минута Спортика отново вкара гол за крайното 1:2.

Домакинска загуба претърпя и другият пловдивски тим в елита - ФК "Енко". Пловдивчанки отстъпиха с 0:1 на ЛП Суперспорт. По този начин Пълдин и Енко останаха с еднакъв актив от 24 точки. Сега предстои пауза в шампионата заради европейското първенство за девойки до 17 години, на което страната ни е домакин. Следващият мач на Пълдин е на 25 май във Велико Търново срещу дамите на Етър. Енко пък гостува на Спортика (Благоевград).