Спортните новини: Днес (4) | Вчера (28)
Високи, красиви и адски добри! Никой не можа да ги бие!
Автор: Васил Динев 21:48 / 18.04.2019Коментари (0)5247
©
Марица (Пловдив) триумфира с Купа България за пети път в историята си и оформи четвъртия си златен дубъл. В големия финал за трофея шампионките надиграха Берое (Стара Загора) с 3:0 (25:15, 25:13, 25:7) след само 58 минути игра пред 1200 зрители в зала Колодрума и ликуваха като победителки с подкрепата на пловдивската публика.

Момичетата на Иван Петков не загубиха нито един гейм по пътя си към ценния приз. Това е първият национален трофей, който "жълто-сините" извоюват пред своите фенове в града под тепетата след първата си национална купа, спечелена през 2012 година в зала "Олимпиада".

След отлични изяви на Алекзандра Холстън на сервис и пайп в първите минути на първия гейм, Марица бързо натрупа солиден аванс, който не изпусна до края на частта. Общо пет аса записаха домакините за крайното 25:15, което с блокаут фиксира Нася Димитрова. Нападението на пловдивчанки, водено от развихрилата се Мирослава Паскова, доведе до още по-осезаемо надмощие във втория гейм. Макар и с доста непредизвикани грешки в играта си, Марица не изпусна контрол, увеличи преднината си и Таня Петкова заби мощно за крайното 25:13.

Шампионките натиснаха още по-силно в третия гейм и безмилостната им доминация продължи до края. Дженифър Крос беше безпощадна на блокада, а атаките на Алекс Холстън не оставиха никакъв шанс на съперника. Отново Таня Петкова, този път с директна точка от сервис, сложи точка на гейма и мача при 25:7. Алекс Холстън стана топреализатор на мача с 12 точки. Джен Крос и Мира Паскова добавиха по 10.