Ботев се върна към победите, Доре вкара при повторния си дебют
Автор: Екип Plovdiv24.bg 16:15 / 09.02.2019Коментари (0)6543
Ботев (Пловдив) се върна към победите в контролните срещи. След 5-те двубоя без успех в Турция "канарчетата" се наложиха над втородивизионния Несебър с 3:1. Спарингът бе седми за отбора по време на подготовката и се игра на базата в Коматево.

Ферибори Доре (43) се разписа при повторния си дебют с жълто-черния екип, а другите попадения вкараха Тодор Неделев (59) и Иван Василев (73).

Домакините откриха резултата в края на първото полувреме. След продължителна атака Еберт Кардосо центрира от левия фланг към малкото наказателно поле, където Доре я засече с глава за 1:0.

Малко след почивката Тодор Неделев направи пробив отляво и центрира на далечна греда към Антон Карачанаков. Крилото шутира с десния крак от воле, но неточно в аут.

Шест минути по-късно жълто-черните направиха още един голям пропуск. Тодор Неделев центрира от фаул в пеналта, където Иван Василев отправи изстрел от 3-4 метра, но вратарят на Несебър спаси.

В 58-ата минута Ботев направи скоростна атака, която завърши с остро центриране от десния фланг. Играч на гостите изби топката, но тя попадна в Тодор Неделев, който бе на границата на наказателното поле. Националът овладя и с премерен шут с левия крак вкара за 2:0.

Четвърт час преди края Иван Василев направи преднината на "канарите" класическа. Младият нападател бе изведен сам срещу вратаря на Несебър и хладнокръвно вкара за 3:0.

Пет минути преди края на мача гостите успяха да вкарат почетно попадение за окончателното 3:1.

Иван Чворович, Джонатан Перейра (46- Филип Филипов), Димитър Пиргов (79- Благовест Данчев), Еберт Кардосо (46- Лазар Марин), Кристиан Димитров, Радослав Терзиев (46- Радослав Апостолов), Тодор Неделев, Лъчезар Балтанов (69- Станислав Шопов), Антонио Вутов (75- Запро Динев), Антон Карачанаков (60- Кристиан Добрев), Ферибори Доре (60- Иван Василев).