Ботев отново не стигна до успех в Турция
Автор: Екип Plovdiv24.bg 17:36 / 02.02.2019Коментари (1)5019
Ботев (Пд) загуби от руския Криля Советов с 0:1 в контрола, която се игра на един от терените на спортен център "Глория" в Белек. Криля Советов се намира на 13-то място в Руската Премиер Лига с актив от 17 точки, а лидер е Зенит с 34 точки.

Това бе четвърти спаринг за "канарчетата" от лагера в Анталия, като в предишните три възпитаниците на Николай Киров записаха две равенства и едно поражение.

Руснаците започнаха по-активно мача и добрите ситуации за Ботев бяха рядкост. В 21-ата минута Атанас Зехиров овладя по десния фланг и след като навлезе в наказателното поле, пробва центриране, но то неточно в аут. Три минути по-късно бе първият удар за жълто-черните. Радослав Апостолов стреля от въздуха, но топката мина далече от целта.

Малко след това удар изпробва и Антон Карачанаков, но също неточно.

Първият точен удар и първото чисто положение за жълто-черните дойде в началото на второто полувреме. Васил Шопов напредна по десния фланг и центрира към точката на дузпата, където Лъчезар Балтанов овладя и стреля. Вратарят на руснаците обаче спаси.

В 58-ата минута Васил Шопов се озова сам срещу вратаря на Криля Советов, но стреля слабо и в тялото му.

В 82-ата минута Слави Шопов сбърка при изнасяне на топката, тя бе върната в наказателното поле на Ботев и играч на Криля Советов бе фаулиран от Кристиан Димитров. Съдията отсъди дузпа и вдигна жълт картон на бранителя. Точен от бялата точка бе Вучечевич за 0:1.

В 88-ата минута Димитър Тонев овладя в центъра на терена, напредна в половината на Криля Советов и от 20 метра стреля към вратата на руснаците, но кълбото мина покрай гредата.

В последната минута на срещата Стелиан Ангелов се отчете с великолепно спасяване, след като Денис Ткачук се отскубна от отбраната на Ботев и от близка дистанция стреля, а младият страж на "канарчетата" с отлична изява предотврати втори гол.

В последната си контрола на турска земя Ботев ще се изправи срещу Шахтьор (Донецк). Най-престижният спаринг за "канарите" през тази зима ще се състои на 4 февруари.

Даниел Кайзер (67- Стелиан Ангелов), Атанас Зехиров (46- Лазар Марин), Кристиан Димитров, Костадин Ничев (46- Димитър Пиргов), Филип Филипов, Радослав Апостолов (77- Радослав Терзиев), Васил Шопов (87- Запро Динев), Лъчезар Балтанов (84- Димитър Тонев), Тодор НеделевАнтон Карачанаков (77- Станислав Шопов), Антонио Вутов (60- Иван Василев).