Ботев разгроми Берое в генерална репетиция за дербито
Автор: Екип Plovdiv24.bg 16:50 / 01.12.2018Коментари (14)12526
Ботев разгроми Берое с 4:1 в регионалното дерби от 17-ия кръг на Първа лига, което се игра на базата в Коматево. Кристиан Димитров (30), Антонио Вутов (33, 76) и Густаво Афонсо (55) бяха точни за домакините, а Мартин Камбуров (34) вкара за старозагорци.

По този начин жълто-черните увеличиха актива си на 29 точки, но остават на 5-о място във временното класиране.

Събитията през първото полувреме се развиха вихрено и в рамките само на 4 минути паднаха 3 попадения. Началото бе в 30-ата минута, когато "канарчетата" откриха резултата. Густаво Афонсо направи хубав рейд по левия фланг и центрира на близката греда, където Кристиан Димитров бе почти с гръб към голлинията, но успя да засече с глава за 1:0.

Малко след това Ботев отбеляза втори гол в мрежата на вратаря Душан Перниш. След бърза атака отново бразилецът Густаво матира отбраната на гостите и сложи топката на крака на Антонио Вутов, който не сбърка на празна врата - 2:0.

Буквално след подновяването на играта Мартин Камбуров върна светкавичен гол в мрежата на Даниел Кайзер. Двамата играчи на Ботев се сблъскаха, при което Бригидо изскочи на стрелкова позиция и Кайзер отрази първоначалния му шут. Крилото на Берое първи стигна до отскочилата топка и от самата аутлиния даде успореден пас за непокрития Мартин Камбуров, който я прати в мрежата - 1:2.

Ботев реши мача с трети гол в 55-ата минута след непростима грешка на Александър Цветков. Националът си поведе твърде дълго топката пред собствената врата и Серкан Юсеин му я отне. Последва пас към Густаво Афонсо, който на празна врата пробва да скъса мрежата - 3:1.

Четвърт час преди края Антонио Вутов сам открадна топката в половината на Берое, напредна и прониза мрежата на Перниш за четвърти път в мача - 4:1.

В 83-ата минута гостите останаха с човек по-малко, след като Мешка бе изгонен след съприкосновение с Йордан Минев.

Даниел Кайзер, Радослав ТерзиевЙордан МиневДимитър Пиргов, Кристиан Димитров, Джонатан Перейра (85- Филип Филипов), Тодор НеделевСеркан Юсеин, Густаво Афонсо (78- Кристиан Добрев), Васил Шопов (65- Лъчезар Балтанов), Антонио Вутов.