Златната резерва Стивън Петков донесе четвърта поредна победа за Ботев
Автор: Екип Plovdiv24.bg 19:20 / 27.10.2018Коментари (2)6467
© Lap.bg
Ботев (Пловдив) победи Ботев (Враца) с 1:0 в мач от 13-ия кръг на Първа лига, който се игра на стадион "Огоста" в Монтана. Стивън Петков (61) отново се превърна в "златна" резерва за "канарите", отбелязвайки единствения гол.

Това бе четвърти пореден успех за възпитаниците на треньора Николай Киров, с който тимът има вече актив от 23 точки и отново се върна на 5-о място във временното класиране.

Жълто-черните започнаха по-активно мача и още в 9-ата минута можеха да открият резултата. Серкан Юсеин се пребори за една топка и от границата на наказателното поле отправи диагонален шут с левия крак. Топката обаче се удари в гредата и излезе в аут.

След това играта се изравни и до почивката гостите нямаха други добри ситуации за гол.

В 48-ата минута след центриране от корнер Димитър Пиргов нацели гредата, а след това вратарят Красимир Костов улови кълбото.

Десет минути след това Тодор Неделев центрира от корнер, а Серкан Юсеин отправи силен шут от дистанция. Топката срещна ръката на Валери Божинов в наказателното поле, но съдията не посмя да отсъди дузпа.

Така се стигна до 61-ата минута, когато Ботев (Пд) откри резултата. Това стана отново след статично положение. Пак Тодор Неделев центрира с левия крак от корнер, а току-що влезлият на терена Стивън Петков бе оставен абсолютно сам в пеналта и безпроблемно засече с глава в мрежата - 0:1.