Ботев загуби от Монтана, имаше куриоз в Коматево
Автор: Екип Plovdiv24.bg 12:58 / 07.09.2018Коментари (8)11128
Ботев (Пд) загуби от втородивизионния Монтана с 1:2 в контролна среща, която се игра на базата в Коматево, предаде репортер на Plovdiv24.bg. Треньорът на "канарите" Николай Киров пусна доста от юношите на клуба през второто полувреме, но преди почивката играха почти всички основни футболисти, без националите Тодор Неделев, Серкан Юсеин и Антонио Вутов.

И трите попадения в спаринга бяха отбелязани от футболисти на гостите. Владислав Мисяк откри в 8-ата минута, а Димитър Георгиев удвои в 59-ата от дузпа. В 67-ата минута пък Иван Михов си отбеляза автогол за крайното 1:2.

За първи път след близо два месеца отсъствие в игра се завърна защитникът Димитър Пиргов.

Приятелският мач започна с ранен гол на Владислав Мисяк, който вкара със силен шут в близкия ъгъл на Иван Чворович, който дори не мръдна при ситуацията.

"Канарчетата" пропуснаха три чисти ситуации за изравнително попадение преди почивката, като неточен мерник показаха Васил Шопов, Густаво Афонсо и Стивън Петков. Нападателят на Монтана Атанас Илиев също пропусна да увеличи аванса на своя отбор, след като бе спрян от Иван Чворович, останал очи в очи с вратаря на Ботев.

Втория гол за заемащия 3-ото място във Втора лига противник падна в началото на втората част, когато Димитър Георгиев реализира дузпа, отсъдена за фаул на Филип Филипов в наказателното поле.

Ботев успя да намали резултата след автогол на Иван Михов. Добра бразилска комбинация по десния фланг между Диого Кампос и Густаво Афонсо завърши с остро ниско центриране на метър пред голлинията към очакващия топката на празна врата Стивън Петков, но точно преди голаджията на "жълто-черните" да подложи крак и да вкара, това направи капитанът на Монтана.

Пет минути преди края се стигна до куриозна ситуация. Резервният вратар на Ботев Мартин Димитров - Китаеца получи директен червен картон за удар без топка срещу нападател на гостите, който опита да го прехвърли при спряна игра. Поради липсата на опции и след бърза договорка между двата щаба на вратата на "канарчетата" до края на мача застана един от вратарите на Монтана.

Иван Чворович, Джонатан Перейра, Радослав ТерзиевДимитър ПирговФилип ФилиповЙордан МиневЛъчезар БалтановВасил Шопов, Густаво Афонсо, Диого КампосСтивън Петков (Мартин Димитров, Димитър Балинов, Габриел Земярски, Благовест Данчев, Димитър Пройчев, Димитър Тонев, Иван Василев).