Арестуваха 11 ултраси на Ботев покрай дербито с Левски
Автор: Екип Plovdiv24.bg 11:34 / 15.03.2009Коментари (0)5826
От полицията са разпознали ултрасите които са хвърлили бомбичките и са ги арестували
Петима младежи бяха отведени в Четвърто РУ в Пловдив, а двама - в Шесто РУ, след като се опитаха да нарушат обществения ред преди началото на футболната среща между отборите на ПФК"Ботев" и ПФК"Левски", която се игра вчера на стадион "Христо Ботев" в Пловдив. Други трима фенове бяха задържани по време и след приключване на мача. Малко преди започването на футболната среща в Четвърто РУ на петима младежи са били съставени протоколи за предупреждение на основание чл. 56 от МВР - на двама от тях за употреба на алкохол на обществено място, а на останалите трима - за опит да влязат в съприкосновение с фенове на ПФК "Левски". В Шесто РУ на А.Я./ 35 г./ от Пловдив е бил съставен акт по ЗБДС, тъй като мъжът бил без документ за самоличност и е направил опит да влезе в нетрезво състояние в стадиона. Акт по ЗООРПСМ е получил 16-годишен пловдивчанин, направил опит да внесе метален бокс на територията на стадиона. След като са били санкц
От полицията твърдят, че мобилният телефон е само един и той е ударил Минев. На снимката ясно, че телефоните със сигурност са поне два, като и двата са паднали на разстояние от няколко метра от Минев, което компрометира като информацията на полицията
ионирани, феновете са били освободени. В 4-та минута на мача от агитката-домакин в интервал от 2 минути са били хвърлени 3 бомбички към резервната скамейка на отбора-гост. Две от тях са се взривили със силна детонация. Установено е, че бомбичките са били хвърлени от А.Е./ 31 г./, Г.Н./ 18 г./ и 16-годишен младеж. У тях полицаите са намерили още една бомбичка, идентична с невзривената. На тримата пловдивчани са били съставени актове по чл. 20 от ЗООРПСМ. В петата минута от мача фенове от агитката-домакин са хвърлили 5-6 камъка към терена и един мобилен телефон, с който е бил ударен футболист на ПФК"Левски". До края на мача са били хвърлени още 18 бомбички - 13 на пистата и 5 -на терена, но без последствия. След приключването на мача полицаите са заловили 16-годишен пловдивчанин от агитката на отбора-домакин, който по време на футболната среща е хвърлял бомбички по посока на терена. Той е задържан за 24 часа в ареста, съставен му е акт по чл.21 от ЗООРПСМ.