Пловдивските клубове Марица и Академик ще играят всичките си домакински мачове от новия сезон в зала "Колодрума“, заяви специално за Plovdiv24.bg кметът на града Иван Тотев.

Вече е постигната договорка с ръководството на Академик, а в момента текат заключителни преговори с Марица.

Така пловдивските зрители ще могат да наблюдават в "Колодрума“ двубои от Националната баскетболна лига при мъжете и Националната волейболна лига при жените.

Досега двата тима домакинстваха в Колодрума само за мачове от европейските турнири – маричанки играха в груповата фаза на Шампионската лига, а "студентите“ се представиха в Балканската лига по баскетбол.