Спортните новини: Днес (2) | Вчера (28)
Ето ги шампионите по плажен волейбол от Пловдив
Автор: Екип Plovdiv24.bg 17:36 / 31.07.2018Коментари (0)2637
©
Една от най-опитните и добри двойки в плажния волейбол в България - Николай Колев и Константин Митев, станаха шампиони в Sport Pass Cup Plovdiv, част от Beach Volley Mania 2018. Двамата оправдаха ролята си на фаворити и стъпиха на върха в надпреварата, в която се включиха 28 двойки.

Във финала те се наложиха с 2:0 (21:16, 21:19) срещу Димитър Калчев и Тома Станков.

Мачовете се играха на игрищата на ВК Марица в Пловдив, като решителните двубои преминаха при голям интерес. В спора за третото място оставилите отлични впечатления Лъчезар Стоименов и Димитър Василев се наложиха с 2:1 срещу Иван Бонжолов и Стефан Славков.

Шампионите бяха наградени с купи, медали и подаръци. Всички състезатели събраха точки за класирането за финалния турнир.

В полуфиналите Колев и Митев трябваше да разчитат на огромния си опит, за да победят с 2:1 Стоименов и Василев. Младите състезатели, спечелили симпатиите на публиката, имаха отлични възможности да стигнат до победата, но отстъпиха със 17:19 в тайбрека.

Във финала Колев и Митев се представиха силно и победиха игралите с голям ентусиазъм Калчев и Станков.