Организираните привърженици на Ботев публикуваха на официалния си сайт интересен призив към "жълто-черната" общност.
Plovdiv24.bg публикува текста без редакторска намеса:
Скъпи Ботевисти, приятели,
датата е 12. 12. 2013 година, Ботев Пловдив посреща Берое в поредното издание на "Битката за Тракия". Необикновеното в този мач е, че това е последният двубой, който ст. "Христо Ботев" ще приеме преди своята дългоочаквана реконструкция. Последвалите мрачни събития са известни на всички. Сега, повече от четири години по- късно на мястото на един от най- посещаваните български стадиони зее огромна дупка, язва в центъра на хилядолетния ни град.
През тези четири години, ние, привържениците на най-старият футболен клуб в България, чакахме, слушахме, надявахме се, вярвахме. Опитвахме се да помогнем, задавахме въпроси, организирахме инициативи, разпъвахме транспаранти. Време е да кажем "СТИГА!", време е да предприемем действия, с които може би закъсняхме.
Време е да излезем на улицата, за да бъде чут гласът ни. Време е да бъдем пред Колежа преди всеки домакински мач докато ръководство, мажоритарен собственик или благодетели, община и държава, всякакви институции и организации заинтересовани в България да има европейски стадиони и спортни обекти не постигнат всеобщата цел-Ботев Пловдив да се завърне там, където принадлежи.
На среща между организираните привърженици, проведена вчера, бе взето решение да започнем тези действия на 06. 04. 2018 г. (петък) в 10:30 часа пред стадион"Христо Ботев". Там ще бъде мястото, където ще поискаме своето пред очите на цяла България, след което ще посетим домакинството на Левски София (държим да уточним, че шествие до Коматево няма да се прави).
Сега е времето, когато ботевистката общност трябва да бъде най-единна.
Бъдете там, без значение от пол и възраст, без оправдания, доведете бащи, дядовци, синове и внуци, защото нашият ДОМ се нуждае от нас сега, повече от всякога!
С уважение:
От организираните привърженици на Ботев Пловдив












ултрас1926
на 31.03.2018 г.
Само едно се чудя...при толкова погребални агенции в Пловдив жълтите селяци още се назландисват и не могат да си изберат коя да ги отведе в отвъдното.
kво стана
на 31.03.2018 г.
А бе, черно-бели мишоци не разрахте ли че това е начина да се случват нещата в тая държава. Не му ли се разклати на Някого спокойствието нищо не се случва. И при вас е същото положение, незнам защо се радвате толкова... или като се казва " важното и на Вуте да му е зле"
БУЛТРАС
на 31.03.2018 г.
На мангалите в главата им е само Ботев.За тяхната декларация тези комплексари нямат едно писание.Цигани проклети,в Пловдив не сте добре приети.
Стикс
на 31.03.2018 г.
Жълта тишина... безценно! Гробна тишина... погребението предстои! Жълтите мишки не са се изпокрили по тъмните си дупки... те са в капана на глупостта си, от който няма измъкване- стадион НИКОГА няма да имате! Искам ви все така тихи и преклонили глава, черно-бялата подметка е затиснала жълтото лице- БЕЗЦЕННО, все едно Локомотив е станал шампион,а ботев е изпаднал, така са се отчаяли жълтите бездомници, БЕЗЦЕННО!!!...
Georgi Danailov
на 31.03.2018 г.
Жълти селяни доматевски,станахте за смях пред цяла Европа!Ходете и прибирайте турчина с мустака от Белград да ви спасява,иначе сте живи-умрели!!!Лек и усмихнат ден жълти селяни и само ЛОКО!
agnus dei
на 31.03.2018 г.
За какво ни трябва стадион, като и без него печелим купи, суперкупи и играем успешно в Лига Европа? Напук на змийските езици на "домниците" от ЛаБут джамия! Успех ви желая да издрапате до седмото място и да отстраните четвъртия в класирането по пътя си към лелеяната лига!...Мечтайте си, мечтите и мокрите ви сънища са безплатни!
панаьот
на 31.03.2018 г.
Искаме някой да ни построи стадиона.Ама кой...кой...кой...кой?
Стикс
на 31.03.2018 г.
Бездомници, сами казахте, ч е без стадион сте ЗАГУБЕНИ, Ттоест мъртви! А вие сами го бутнахте този стадион... взимайте по един сезал от доматите и увисвайте на някоя череша!Имате само една възможност- закривате ботевЪ 2010, за да отпаднагта милионите дългове и играете 10 години по Б иВ група с минимален бюджет и наливате по 2 милиона на година в стадиона!!! През това време разбира се ЛОКОМОТИВ е в А група и Пловдив е САМО чЕРНО БЯЛ! Но каквито сте глупаци, още на втората година от поредното закриване и създаване на ботЯвЪ ще извършите някоя идиотия, така че взимайте сезала и марш на черешата!Погребението ви ще е ЗАПОМНЯщО СЕ... с вип гости чико- трите месеца, султан Караибрахим-Строителя и император Димитър Христолов...
Локо-кн
на 31.03.2018 г.
Гледам надолу ръсят мозък само членове на гейбандата от гнездото на змиите!Ми коментирайте си вашата декларация за разпада на ГМО то Кюстендил!Какво се врете тук да доказвате малоумието си?Та то е известно на всеки в тая държава
БУЛТРАС
на 31.03.2018 г.
С декларации не става,освен ако не искате да ставате за смях.Богат собственик,който да инвестира в Ботев и да оправи стадиона е нужно,а не разни писаници през седмица.Ботев е АД а не дом за сираци.
Стикс
на 31.03.2018 г.
За три часа от новината в най-посещавания сайт на Пловдив нито един жълт БЕЗДОМНИК не е потвърдил за посещение на протеста на ЦИРК КОМАТЕВО- СТРОИТЕЛИТЕ... ПОгребение и смях, бездомници, МИШОЦИ, приятни сънища в усмирителните ризи...
winer
на 31.03.2018 г.
Да,време е нормалните привърженици на Ботев да кажат" Стига" на олигофрени като писалите този призив.Стига сте писали декларации,Стига с вашите шествия,Стига с вашите манифестации,Стига сте лъгали колко много милионери чакат на опашка да вземат клуба.Стига сте плакали някой да ви подари 40 милиона ,защото малоумници вече няма.Стига сте величали Караибрахим,защото той ви го заби пет пъти повече от Д.Христолов.Стига вече,олигофрени.На цяла България станахте за смях.
campeon2004
на 30.03.2018 г.
Хайде стига с ГОМНЕЖА и СЕЛЯНИТЕ....Писна ми от коматевски изцепки...!!!
santos
на 30.03.2018 г.
Стиксчо , на майка ти в устата !
So what
на 30.03.2018 г.
И срещу какво и кой ще е протеста бре селяни? Вие сами си бутнахте стадиона! Кой ви е виновен?Кой ви е виновен, че 4 години не можете да си построите строежа? А в същото време давате сериозни заплати на разни футболисти, и имате бюджет от над 3 милиона? Защо с тези пари не си построихте стадиона??? Ми те и циганите по едно време искаха да им узаконят незаконните къщи. Други , пак цигани излязоха на протест за опрощаване на сметките им за ток и вода... Е, редно ли е това и кой ви е виновен в случая? То по ваща логика всеки трябва да излезе на протест, че не може да си изплати кредита или че няма пари за джип... Това деяние може да бъде сътворено само от пасмина без капка чест и достойнство! Безгранична наглост и нищо повече!
Стикс
на 30.03.2018 г.
Остана само едно ... надгробния надпис! Края на погребението на ботеЪ 2010, той принадлежи на ЧИКО:"ТУК ПОЧИВА ТРУПА НА ботеЪ 2010, ЩЕ ГО ЗАПОМНИМ С ТОВА , ЧЕ ЗА 3 месеца в Локомотив ПОЛУЧИХ ПОВЕЧЕ ЛЮБОВ И УВАЖЕНИЕ ОТКОЛКОТО В ботев и ботевЪ за 30 ГОДИНИ"...Това е да си ботевист- завинаги БЕЗДОМНИЦИ, завинаги ГЛУПАЦИ ,завинаги в КОМАТЕВО ,завинаги ботевисти- ЗАВИНАГИ ЗАВИНАГИ ЗАВИНАГИ!!!...
Стикс
на 30.03.2018 г.
Официално предложение към феновете на ЛОКОМОТИВ Пловдив как да протече погребението на ботевЪ 2010??? Първо- копаем гроба с някой багер, който е заличавал стадион Гомнежа на булевард Източен 10! Второ- ковчега е от дърво от родопската яка!Трето- в ковчега при ТРУПА ботевЪ2010 поставяме гюбеците на Челсито ижълтата агитка, да си ги слушат в задгробния живот, както и 500 лева- символ на жълтата продАЖНОСТ в замяна на онождане на жълтата идея!Четвърто- вместо хвърляне от погребващите на буца пръст се кани султан Караибрхим-Строетеля и той хвърля върхо ковчега шепа ронлив бетон от Недостроения стадион и метър арматура от същия!Пето- заравяме с кал от троскота и калта на Строежа и идва ред на преливането с вино... поканили сме ВИП госта император Димитър Христолов той пикае на гроба им, прелива гроба им с тов а, с което са му се заканили-пикоч и сране!!!Очаквайте продължение...
Стикс
на 30.03.2018 г.
Бездомниците са в ОГРОМНА заблуда!Колосална заблуда... имат дълг ГАРАНТИРАн според Самуилов от 12 МИЛИОНА, трябват им 30 милион за стадиона, кактои 4 милиона з а развалената концесия.Това са гарантирани 46 милиона, говори се за повече ,но нека спрем на тази цифра! Ако им ги ПОДАРЯТ , то друг начин няма- трябва да дадат и на Нас и на говеда и на чорбари, а и по някой лев на берое и черно море И НА ДРУГИ- ГОВОРИМ ЗА 250-300 МИЛИОНА!!! ЖЪЛТИ БЕЗДОМНИЦИ , Ние трябва да мислим ВЕЧЕза вашето погребение, вие дължите ДВЕСТА И ПЕДЕСЕТ МИЛИОНА ЗА СТРОЕЖА НА ИЗТОЧЕН.Проста калкулация...
Коментарите са на публикуващите ги. Plovdiv24.bg не носи отговорност за съдържанието им!