Спортните новини: Днес (17) | Вчера (28)
Марица шампион але але-е-е!
Автор: Екип Plovdiv24.bg 19:58 / 25.03.2018Коментари (8)14274
© ВК Марица
Марица (Пловдив) за пореден път показа, че е абсолютен хегемон за българския женски волейбол през последните години! Жълто-сините спечелиха днес своята четвърта поредна шампионска титла на страната.

Това стана факт, след като възпитаничките на треньора Иван Петков победиха Левски с 3:0 (25:13, 27:25, 25:23) гейма във втория финален плейоф, който се игра в столичната зала "Люлин". Така пловдивчанки спечелиха серията с 2-0 успеха и заслужиха златните медали.

Това бе 57-ми пореден успешен мач за Марица в родното първенство!

В първия гейм момичетата на Иван Петков бяха напълно безкомпромисни, надиграха домакините във всяко едно отношение и взеха частта с категорично 25:13.

Във вторрия гейм Левски подобри играта си, най-вече в нападение, и успя да го вкара в добавено време. Все пак пловдивчанки не допуснаха обрат и затвориха частта при 27:25.

И третият гейм бе оспорван, като Сините дори успяха да поведат малко преди края. Силната игра в атака на гостенките обаче си каза думата и отлично играещата Нася Димитрова заби успешно за последната точка в шампионата – 25:23 и шампионска титла за Марица!

Топреализатор на мача стана именно Нася Димитрова. Тя записа 14 точки за победителките. Най-резултатна за Левски бе Мирослава Паскова с 12.