Спортните новини: Днес (17) | Вчера (28)
Маричанки си осигуриха медал след бой над Левски
Автор: Екип Plovdiv24.bg 18:41 / 10.02.2018Коментари (0)3899
© ВК Марица
Женският отбор на Марица (Пловдив) вече е сигурен медалист от Националната волейболна лига 2018. След 3:1 (25:16, 17:25, 25:17, 25:16) гейма като гости на Левски (София), шампионките вече и на теория със сигурност ще завършат редовния сезон на едно от първите две места в класирането, което според регламента означава и най-малко бронз след края на плейофите.

Пловдивчанки надиграха софиянки след 88 минути игра пред 132 зрители в столичната зала Люлин, сред които и шумна агитка от Града под тепетата. Това е третата за този сезон четиригеймова победа на Жълто-сините над Сините.

Домакините влязоха в мача много нахъсано и поведоха с 5:2, но после класата на гостенките си каза думата. При 100% успеваемост, Нася Димитрова направи пет точки от атака, включително последните две за крайното 25:16.

Във втората част Мирослава Паскова се разигра в нападението на Левски. Геймът бе равностоен до 17:17, след което софиянки направиха невероятна серия от точки при сервиси на Анелия Джондрова и затвориха при 25:17.

Капитанката Радосвета Тенева поведе съотборничките си към успеха в третата част. Тя направи два аса, а с Виктория Григорова бяха почти перфектни в атака. В края на гейма отлично се включи от ъгъла и Силвия Андреева. Нейните два сервиса пробиха посрещането на противника, като при геймбол тя оформи крайното 25:17 с директна точка от линията за начален удар.

Маричанки засилиха и блокадата в четвъртата част и отново дръпнаха в резултата. В края на гейма Ради Тенева направи страхотна серия от сервиси, отбелязвайки четири директни точки, включително и последната в мача за категоричното 25:16 и 3:1.

Топреализатор на мача стана именно Радосвета Тенева, която завърши със 17 точки, от които шест аса. За Левски най-резултатна бе Мирослава Паскова с 16.

Марица вече е с девет победи и 26 точки от девет изиграни мача. В таблицата следват ЦСКА (София) с шест успеха и Берое (Стара Загора) и Левски с по пет, като и на четирите тима остава да изиграят по още три срещи до края на редовния сезон.

За следващия си мач Жълто-сините гостуват на Казанлък Волей (Казанлък). Изтеглената по-рано среща от последния 14-и кръг ще се проведе в зала Багира във вторник, 13 февруари, от 18:00.