Валери Божинов вече не е Генерал Божигол. Той е "бялата сила". Бившият национал сам измисли прозвището си, публикувайки в социалните мрежи свои снимки с екипа на хърватския Риека.

Нападателят игра 20 минути в контролата срещу шведския Норкьопинг, завършила 6:4 след дузпи (1:1 в редовното време). Божинов реализира първата дузпа за своя тим и дори публикува видео от изпълнението си, както и от най-добрите си отигравания в мача.

А към тях написа на български и английски език: "Аз съм бялата сила!"

Очаква се в началото на следващата седмица Валери Божинов да подпише официално договор с Риека, като това ще бъде отбор №14 в неговата кариера.