Локомотив Пловдив не успя да победи абсолютния аутсайдер в Първа лига - Витоша (Бистрица). Черно-белите завършиха 1:1 в мач от 18-ия кръг на шампионата, който се игра на националния стадион "Васил Левски" в столицата.

Това бе първа точка за пловдивчани (съответно и първи отбелязан гол) под ръководството на треньора Бруно Акрапович. Локо обаче е в серия от 4 поредни мача без победа и остава на 9-о място с актив от 21 точки.

В 37-ата минута Симеон Райков шутира от фаул от около 25 метра, при което вратарят на Витоша Михаил Иванов закачи леко топката и тя се отби в гредата. Първи до топката стигна Димо Бакалов, който обаче се подхлъзна и не успя да я прати в мрежата.

В 60-ата минута Локо пропусна още един златен шанс за втори гол. Веселин Марчев бе намерен напълно непокрит в наказателното поле и стреля с глава, като кълбото премина на сантиметри над горния ляв ъгъл.

Локо игра в състав:

Видео
Галерия