Спортните новини: Днес (7) | Вчера (28)
Уморените героини от Марица аха да се издънят срещу ЦСКА
Автор: Екип Plovdiv24.bg 20:42 / 15.11.2017Коментари (0)3301
©
Марица (Пловдив) постигна втората си победа за сезона в женската Национална волейболна лига и остана единственият отбор в шампионата без загуба дотук.

Пред близо 1000 зрители в зала Пловдивски университет момичетата на Иван Петков надвиха трудно водача във временното класиране ЦСКА (София) с инфарктно 3:2 (25:20, 21:25, 25:16, 20:25, 17:15) гейма, произведено след близо два часа игра игра, и се изкачиха на второто място във временното класиране с 2 победи и 5 точки от два изиграни мача. Червените от столицата остават начело с 3 победи и 9 точки от четири изиграни срещи.

Гостенките бяха равностойнни на своите домакини само до малко след първото техническо прекъсване. Пловдивчанки надиграха противника по всички параграфи, с изключение на блокадата, и въпреки че позволиха на ЦСКА да спаси първите няколко геймбола, в крайна сметка Нася Димитрова затвори частта при 25:20 за Марица.

Във втория гейм обаче нещата се обърнаха. Пловдивчанки се пречупиха в посрещане и софиянки направиха цели четири аса в гейма. Гостенките подобриха и играта си в нападение и успяха да дръпнат далеч напред в резултата. Опитите на Иван Петков да промени хода на гейма със смени дадоха само частичен резултат и ЦСКА спечели частта с 25:21.

Шампионките реагираха като ужилени и влязоха в третия гейм заедно с вратата - 9:0 при сервиси на Таня Петкова. След феноменална игра на Виктория Григорова, гарнирана с 8 точки, разлика от девет точки бе фиксирана и в края на гейма - 25:16. Четвъртата част бе подобна на втората. С отлична игра на националната разпределителка Диана Ненова и 7 точки от Ралина Дошкова, Червените наложиха надмощие. В моменти от гейма водеха с цели 10 точки аванс, но в крайна сметка равенството в мача дойде след 25:20.

За да е пълна драмата, ЦСКА поведе с 8:2 в тайбрека, но след смяната на полетата Марица отговори с осем поредни за 10:8 при сервиси на Силвия Андреева и много силни изяви на пловдивската блокада. След още изравнявания и миниобрати, ЦСКА първи стигна до мачбол, а след малко и до още един.

В крайна сметка ас на Симона Димитрова донесе и първия мачбол за Марица, а грешка в нападение на гостенките сложи точка на спора при 17:15 за Жълто-сините.

Топреализатор на срещата стана Кремена Каменова с 21 точки за победителките. Виктория Григорова добави 16, включително пет точкови блокади. Най-резултатна за ЦСКА бе Ралина Дошкова с 19 точки.

В следващия си мач от НВЛ Марица гостува на Раковски (Димитровград) тази събота. Срещата е от петия кръг и е с начален час 18:00 часа в зала "Младост".